,

הורים בתביעה נגד בי"ח רמב"ם: היה ניתן להציל את בתנו

יולדת טוענת שבתה הפעוטה מתה שעות אחדות לאחר הלידה - מפני שהצוות בבית החולים רמבם בחיפה התרשל בבדיקה פשוטה שהייתה מגלה כי היא נושאת חיידק שכיח שעלול לפגוע בפעוטה. פרקליטה של היולדת: התינוקת מתה בגלל טעות איומה. כל מה שנדרש זו בדיקת תרבית פשוטה ומתן אנטיביוטיקה

(2:24 דק')

מורן וירון מלץ, שאיבדו את בתם הפעוטה שעות ספורות לאחר לידתה לפני שנה וחצי, החליטו לתבוע את בית החולים רמב"ם בחיפה, מאחר ולדבריהם ניתן היה להציל את חיי התינוקת בבדיקה אחת פשוטה.

הסיוט של בני הזוג מלץ החל בשבוע ה-36 להיריונה כאשר חשה מורן בצירים מוקדמים. לאחר התייעצות עם רופאה, היא מיהרה לבית החולים רמב"ם. לאחר שלושה ימי אשפוז, ילדה מורן בת בלידה תקינה -או כך לפחות היא חשבה.

שעתיים בלבד לאחר הרגע המאושר של בני הזוג החלו הבעיות - התינוקת פיתחה קשיי נשימה, כליותיה החלו לקרוס,היא הועברה לטיפול נמרץ והרופאים היו חסרי אונים.

פרקליטם של בני הזוג מלץ, עורך הדין דני סרור, טוען כי "התינוקת מתה בגלל טעות איומה. כל מה שנדרש זו בדיקת תרבית פשוטה ומתן אנטיביוטיקה".

מורן מלץ כמו לא מעט נשים, היא נשאית של חיידק מסוג סטרפטוקוק בי שעלול לגרום ללידה מוקדמת ולפגיעה קשה בתינוק. גילוי החיידק הוא פשוט למדי וכך גם הטיפול -טיפול אנטיביוטי שהיה יכול להציל את חייה הפעוטה. בני הזוג החליטו לתבוע את בית החולים והיום הם מבקשים שהסיפור שלהם יהווה תמרור אזהרה.