,

"מעדנות" מורידה מוצרים נוספים מהמדפים

חברת "מעדנות" הודיעה על שורה של מוצרים שהיא מורידה מהמדפים מחשש שהם מכילים חיידקי ליסטריה. בין המוצרים: אמפנדס בשר, ג'חנון, בצק עלים ופילאס ומוצרים של חברת הבת של מעדנות, "ניסימיקו"

(1:13 דק')

בהמשך להודעות שנמסרו בימים האחרונים, חברת "מעדנות" הודיעה הערב (שלישי) על שורה של מוצרים שהיא מורידה מהמדפים מחשש שהם מכילים חיידקי ליסטריה. בחברה מבקשים כי מי שכבר רכש מהמוצרים האלה יתקשר ל"מעדנות" ויחזיר לה אותם, ובכל מקרה יימנע מצריכתם.

בימים האחרונים כבר הורדו מהמדפים אלפי מוצרים שנחשדו כי הם מכילים את החיידק, והם הועברו להשמדה. החשש להימצאות חיידקים עלה לראשונה ביום חמישי, לאחר שחברת "זן קפוא" המייצרת את הפיצות של "מעדנות" הודיעה שגילתה חיידקים אלה במוצריה.

המוצרים בהם מדובר הם אמפנדס בשר ומאפה נקניקיה שהתאריך האחרון לשימוש בהם הוא 11/6/09 עד 25/7/09, בצק עלים עם חמאה שתאריך השימוש בו הוא 11/12/09 עד 25/1/10 וסדרת מוצרים הכוללת בורקס, מלוואח, ג'חנון, בצק עלים, בצק פילאס ועלי בלינצ'ס שהתאריך האחרון הרשום בהם הוא בין 11/6/10 ל-25/7/10. כמו כן, מופיעים ברשימה מוצריה של חברת הבת של מעדנות, "ניסימיקו". כל סוגי הבורקס ובצק העלים של החברה, שהתאריך האחרון לשימוש בהם הוא בין 11/6/10 ל-25/7/10 אסורים לשימוש.

פרופ' מוטי רביד, מנהל בית החולים "מעייני הישועה", סיפר כי אכילת מוצרים הנגועים בחיידק הליסטריה עלולה לגרום לזיהומים קשים ואף לדלקת קרום המוח: "קבוצת הסיכון העיקרית היא נשים בהיריון, ששם יכולה להיגרם מחלה גם לאישה אך בעיקר לעובר".