,

הירי לעבר הצפון - מאזור בשליטת חיזבאללה

ההערכות לפיהן הארגון אינו מעוניין במלחמה של ממש עם ישראל, נותרות על כנן. ואולם, חיזבאללה מתיר לארגונים פלסטינים לירות מתחומו - כדי לטעת בישראל פחד מחזית שניה. פרשנות

(3:10 דק')

חוסר שקט בגבול הצפון: רקטות ששוגרו הבוקר (שלישי) לעבר שטח ישראל התפוצצו, ככל הנראה, בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או נזק.

רקטות שוגרו לגליל העליון - טרם אותר מקום נפילתן »
הערכה בצה"ל: המבצע בעזה יסתיים בתחילת השבוע הבא »
מפת טווחי נפילת הרקטות והנחיות פיקוד העורף »

על פי הדיווחים בתקשורת הלבנונית, הירי בוצע מחוות שעבא, די קרוב לגבול - אזור שידוע כמצוי בשליטת חיזבאללה, ולא בשליטתם של ארגונים פלסטינים שבדרך כלל יורים מאזור נקורה. מדובר במקרה שני של ירי מלבנון לשטח ישראל מאז נפתח מבצע "עופרת יצוקה" לפני 19 יום.

כזכור, לאחר מקרה הירי הקודם, ממשלת לבנון ערכה חקירה שבתומה נתפסה חולייה של אנשי חמאס שהייתה אחראית לשיגורים. לבנון וחיזבאללה לא מעוניינים במלחמה פתוחה עם ישראל - ומבקשים רק לנסות להרתיע את ירושלים פסיכולוגית מהאפשרות של פתיחת חזית נוספת.

אתמול אירעה תקרית בגבול ישראל-ירדן כשאלמוני פתח באש לעבר סיור של שוטרי משמר הגבול, באזור מעבר "ערבה", מצפון לאילת. באירוע לא היו נפגעים. תקרית חמורה נרשמה גם בגבול עם סוריה ביום ראשון, כשאש נפתחה לעבר קבוצה של אזרחים וחיילי צה"ל. למרבה המזל, גם אירוע זה הסתיים ללא נפגעים - כל המקרים הללו מצביעים על חוסר שביעות רצונן של מדינות האזור מהנעשה בעזה, מבלי לפתוח במערכה של ממש.