,

בחמאס רומזים: "נשקול לפרסם אות חיים מגלעד שליט"

לאחר חשיפת חדשות 10 כי משפחת שליט דורשת מהצלב האדום ללחוץ על חמאס לתת אות חיים מהחייל החטוף, כעת מעוניין הארגון להגביר מחדש את הלחץ על ישראל - באמצעות דעת הקהל במדינה. בארגון מעריכים כי בעקבות הרגיעה החדשה יתחדש "קמפיין שליט"

(1:24 דקות)

חמאס מאותת: לאחר החשיפה אמש כי משפחת שליט מפעילה על הצלב האדום לחץ לקבלת אות חיים מהחייל החטוף, גלעד שליט, היום (שלישי) מהרהר ארגון החמאס האם להעניק את הסימן המעודד. בביטאון הרשמי של הארגון נכתב היום כי הגיע השעה ללחוץ על החברה הישראלית, זאת באמצעות מתן אות חיים משליט.

 

העיתון הרשמי של חמאס, אל-ריסאלה, הוא זה שמשקף את דעתו של הארגון. בחמאס למדו כי אות חיים היא מה שמניע את השיח הציבורי בישראל, והפרסום ככל הנראה נועד להתחיל ללחוץ על משפחת שליט לעשות זאת, עם תחילתה של "הרגיעה החדשה" לטענתם. עם זאת, בחמאס ככל הנראה ידרשו משהו בתמורה לסימן מהחייל החטוף.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

אתמול פורסם לראשונה בחדשות 10 כי אחרי כמעט חמש שנים בשבי החמאס, מפעילה משפחת שליט לחץ על הצלב האדום לקבל אות חיים נוסף מבנה. בעקבות הלחץ נפגשו בימים האחרונים נציגי הצלב האדום בישראל עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל בדמשק.

משפחת שליט ממתינה להחלטת הצלב האדום

מטרת הפגישה הייתה לשכנע את משעל להעביר אות חיים מגלעד עוד לפני ליל הסדר שיחול בשבוע הבא. משעל, בניגוד לפעמים קודמות, לא פסל על הסף את הבקשה והבטיח לבדוק את הנושא. כעת ממתינים במשפחה ובצלב האדום לקבלת ההחלטה.

 

"לצלב האדום רק אופציה אחת והיא להגיד להנהגת חמאס, אם אתם לא תאפשרו לנו לתפקד, כשהמשימה שלנו היא לראות חייל שבוי, אז אנחנו נצטרך לעזוב אתכם", אמר צבי שליט, סבו של גלעד. עד כה נמנעו במטה המאבק ממחאה נגד הצלב האדום אבל לאחרונה פנו חלק מהפעילים לצלב האדום בארץ והציבו להם תנאי - לא לבקר את אסירי חמאס בישראל עד שלא יתקבל אות חיים מגלעד.

 

מארגון הצלב האדום נמסר בתגובה: "איננו נוהגים לפרסם את דבר פגישותינו בפומבי. אנו בקשר עם משפחת שליט ונמשיך וננסה ליצור קשר בין גלעד למשפחתו כפי שעשינו בחמש השנים האחרונות". 1,751 ימים עברו מאז נשבה שליט ואביו נראה מאוכזב וקודר. "לא נחגוג את ליל הסדר. אין לי עם מי לדבר, הדברים שלי עוברים מעל הראש", אמר היום אביו נועם במטה המאבק בירושלים.