,

מסתמן: העובדים הסוציאליים יקבלו תוספת של 25% לשכרם - שביתת הזדהות ברשויות המקומיות

בסיום דיון מרתוני ממושך, נפרדו נציגי העובדים הסוציאליים, ההסתדרות והאוצר לאחר שהשיגו "התקדמות משמעותית" במגעים. על פי ההערכות, הסכם סופי יחתם כבר מחר בצהריים. עם זאת, העובדים יפתחו מחר יום נוסף בשביתתם וברשויות המקומיות יפתחו בשביתת הזדהות בת יום אחד

(27 שניות)

עם סיום הדיון המרתוני שהחל אמש בתל אביב, הודיעו הלילה (שלישי) בארגון העובדים הסוציאליים על התקדמות משמעותית במשא ומתן בין הארגון, ההסתדרות ונציגי משרד האוצר. למרות שהסכם צפוי להיחתם כנראה כבר היום, העובדים ממשיכים גם הבוקר בשביתתם. אל העובדים מצטרפים היום גם עובדי הרשויות המקומיות שיפתחו בשביתת הזדהות ליום אחד.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

על פי ההסכם המסתמן בין יושב ראש ההסתדרות, עופר עיני, לבכירי האוצר, העובדים הסוציאליים במגזר הציבורי יקבלו תוספת ממוצעת של 25% לשכרם. עוד נקבע כי שכרם של העובדים בעמותות יעלה משכר מינימום, הנאמד על כ-3,800 שקלים, לכ-7,100 שקלים לחודש. בנוסף, יוארכו שעות העבודה של גורמי הרווחה ל-40.5 שעות מדי שבוע. במהלך היום, יסוכמו הפרטים האחרונים בין הצדדים ואז צפויים להודיע רשמית על רשמית על סיום השביתה.

  

בדיונים שיתקיימו הבוקר, ידונו העובדים והאוצר גם בסוגיית מנגנון הפיקוח על תשלום המשכורות לעובדים בעמותות. מנגנון הפיקוח הוא נקודת המיקוח בין הצדדים ומהווה את הנקודה המהותית המונעת את החתימה על ההסכם. עם זאת, בארגון העובדים הסוציאליים הבהירו בסיום מרתון המשא ומתן כי אין בכוונתם להפסיק את השביתה. בארגון הבהירו כי השביתה תימשך עד לרגע בו ייחתם הסכם סופי עם משרד האוצר.

לאור זאת, הבוקר יפתחו הרשויות המקומיות בשביתת הזדהות עם עובדי הרווחה. במסגרת זו, לא יפעלו כל מערכות הרשויות המקומיות, למעט מערכות החינוך. בין היתר, לא תיאסף אשפה, לא יינתנו דוחות חניה ולא תהיה קבלת קהל ברשויות. בפורום 15 הערים הגדולות בישראל הודיעו כי לא ייקחו חלק בשביתה.

 

ביום חמישי האחרון אמר יושב ראש מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, ל"גלי צה"ל" כי השביתה תחל בעקבות בקשתם של ראשי ערים רבים. "חשוב לזכור שרוב העובדים הסוציאליים הם עובדי השלטון המקומי, ואנחנו רואים בפעילותם עבודת קודש", הדגיש בוחבוט. "המדינה חייבת להבין שעובד סוציאלי לא יכול לעבוד עבור 3,500 שקל"