,

משרד הבריאות בודק נסיבות מותם של ארבעה פעוטות

אנשי המשרד החליטו לפתוח בחקירת נסיבות מות התינוקות, אשר אושפזו בבית החולים שניידר עם תחלואה לא מוסברת, בשבועות האחרונים • שני תינוקות נוספים עדיין מאושפזים ב"שניידר" במצב קשה • הרופאים עדיין מנסים לפענח את סיבת המוות

(2:32 דק)

משרד הבריאות פתח היום (שני) בבדיקת נסיבות מותם של ארבעה פעוטות ושניים נוספים שאושפזו במצב קשה בשלושת השבועות האחרונים.

ארבעה פעוטות בגילאי שנה עד שלוש שנים אושפזו במרכז הרפואי "שניידר" לילדים בפתח תקווה עם תחלואה קשה שהמקור שלה אינו ידוע.

שניים מהם נפטרו, ובבדיקה שערך משרד הבריאות התברר ששני פעוטות נוספים, אחד מתל אביב ואחת מהיישוב רכסים בצפון, נפטרו בנסיבות דומות כאשר הסיבות למחלה לא ברורות. משרד הבריאות החל בחקירה מקיפה על מנת לבדוק האם יש קשר בין המקרים.

רק אתמול הודיע משרד הבריאות כי יקים ועדת בדיקה שתבדוק את נסיבות מותה של גליה סעדה אופיר, שמתה במהלך לידה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. מקור ההחלטה -ממצאי נתיחת גופתה שהועברו לידי בית החולים, המעלים לכאורה חשד לרשלנות חמורה בניתוח ובשעות שלאחריו.

ממצאי נתיחת גופתה של גלית שהתפרסמו יממה לאחר מותה, קבעו כי גלית מתה מדימום פנימי. דימום שבית החולים צריך היה לגלות לאחר הניתוח הקיסרי שעברה.

מבדיקת חדשות 10 עולה כי בנוסף לממצאים המטרידים, בנתיחה התגלו לא פחות מארבעה ליטרים של דם בבטנה של גלית, שני שלישים מסך הדם בגופה. גלית על פי החשד, דיממה למוות במשך שעות ארוכות ואיש לא הבחין בכך.