,

ירושלים: יולדת מתה בפתאומיות לאחר ניתוח קיסרי

לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים הגיעה אישה בת 37 לניתוח קיסרי מתוכנן • ההליך עבר בשלום, אך שעות ספורות לאחר שילדה את התאומים, נפטרה באופן פתאומי • בית החולים הקים צוות לבדיקת האירוע

(30 שניות)

טרגדיה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים: יולדת בת 37 מתה הבוקר (חמישי) בפתאומיות, זמן קצר לאחר שעברה ניתוח קיסרי וילדה תאומים. בבית החולים טוענים כי הניתוח עבר באופן תקין.

בעקבות המקרה, הקים בית החולים צוות לבדיקת האירוע. בנוסף, הועבר דיווח בעניין למשרד הבריאות. מבית החולים נמסר כי האישה התקבלה אתמול לניתוח קיסרי מתוכנן, שעבר באופן תקין, אולם היולדת נפטרה באופן פתאומי זמן קצר לאחר מכן.

אמנם מדובר באירוע נדיר, אך זו אינה הפעם הראשונה השנה של מוות בעקבות לידה. בחודש ינואר מתה צעירה בת 30 ממוצא בדואי בבית החולים "סורוקה" שבבאר-שבע, מסיבוך נדיר של לידה. האישה הגיעה אל בית החולים וילדה תינוק בריא, אולם זמן קצר אחר כך קרסו מערכות גופה באופן פתאומי והיא מתה. על פי בדיקה שערכו הרופאים, מדובר בתופעה נדירה של תסחיף ריאתי, שמסתיים לרוב במות היולדת. בבית החולים "סורוקה" אמר כי מדובר בלידה התשיעית של המנוחה.

בחודש פברואר 2006 מתה אישה בת 36, אם לארבעה תושבת הדרום, כתוצאה מאותו סיבוך בדיוק. ארבעה ימים לפני כן, ילדה האישה התינוקת בריאה בניתוח קיסרי. הודעה הועברה למשרד הבריאות.

מבית החולים נמסר כי האישה הגיעה לפני ארבעה ימים כדי ללדת. לאחר שהתברר כי היא סובלת מלחץ דם גבוה ומסכרת הוחלט לבצע את הלידה בניתוח קיסרי. לאחר הלידה הניקה האישה את תינוקה עד שלאחר כיממה החל מצבה להידרדר