,

המינוי של תמיר פרדו אושר בממשלה, ברק: לא התנגדתי

השרים אישרו פה אחד את מינויו של פרדו לתפקיד ראש המוסד. שר הביטחון ביקש להבהיר כי לא התנגד למינוי: "לפרסומים אין שחר, פרדו האיש הנכון"

עכשיו זה רשמי: תמיר פרדו ימונה לתפקיד ראש המוסד הבא. הממשלה אישרה היום (ראשון) פה אחד את מינויו של פרדו לתפקיד, כפי שהמליץ ראש הממשלה בנימין נתניהו.

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס בישיבה לפרסומים בתקשורת שלפיהם התנגד למינויו של פרדו והכחיש אותם על הסף. "לפרסומים אצלנו אין שחר ורק נתניהו מכיר את השיחות בינינו", אמר ברק.

 

"הוא האיש הנכון להזניק את המוסד ליעדים חדשים", אמר שר הביטחון על פרדו. הוא התייחס גם לראש המוסד היוצא, מאיר דגן, ואמר: "ההחלטה על מינויו של מאיר דגן הייתה מהמוצלחות בהחלטות של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון".

 

פרדו, בוגר אוניברסיטת תל אביב במדע המדינה ובהיסטוריה, שירת בצה"ל כקצין קשר בסיירת מטכ"ל. הוא שירת לצד אחיו של ראש הממשלה, יוני נתניהו, שנהרג במהלך מבצע אנטבה, ועד היום הוא שומר על קשרי ידידות עם נתניהו. 

במהלך כ-30 שנות שירותו במוסד מילא פרדו מגוון רחב של תפקידים באגפים המבצעיים וכן בתחום הטכנולוגי. בשנת 1980 גויס למסלול המבצעי של המוסד. החל משנת 1988 מילא תפקידי פיקוד באגפים השונים. בשנת 1998 התמנה לראש אגף המבצעים במוסד, תפקיד אותו מילא במשך ארבע שנים. עם כניסתו של דגן לתפקיד ראש המוסד בשנת 2002, התמנה פרדו לסגנו עד לשנת 2006.

 

בשנים 2007-2006 הושאל למטה הכללי של צה"ל ובשנת 2007, לבקשת ראש הממשלה וראש המוסד, חזר פרדו שנית לתפקיד סגן ראש המוסד. בתפקיד זה שירת עד יוני 2009. הוא פרש לאחר שחשב כי לא יקבל את תפקיד ראש המוסד, אך בסופו של דבר קיבל את המינוי.