,

בצפון: מסוק חילץ תלמידה שנפלה לתהום בעת טיול שנתי

במהלך טיול שנתי בנחל ג'ילבון שבדרום רמת הגולן, החליקו שתי תלמידות - ונפצעו. אחת התלמידות נפצעה באורח בינוני עד קשה ופונתה על ידי מסוק לקבלת טיפול בבית חולים

הטיול הסתיים בפינוי אווירי: שתי תלמידות נפצעו באורח קל ובינוני-קשה במהלך טיול שנתי של בית ספרם בנחל ג'ילבון שבדרום רמת הגולן. הנערה שנפצעה באורח בינוני עד קשה פונתה במסוק מן המקום.

מבדיקה ראשונית עולה כי הצעירה נפלה לתהום של למעלה מחמישה מטרים מתחת למקום בו צעדה. למרבה המזל, היא לא הידרדרה מעבר למקום זה וחייה ניצלו. המסוק פינה אותה לבית החולים הקרוב.

לפני כחודשיים ארע אסון נוסף במהלך טיול משפחתי בגולן. אח ואחות בן 11 ובת 12 ממרכז הארץ הועלו למסוק של מגן דוד אדום לאחר שנפגעו מפיצוץ מוקש סמוך לבסיס צבאי, כשהוריהם ואחיהם הקטנים נותרו מאחור, המומים ומבולבלים.

שני הילדים, עמית ודניאל, שנפצעו, פונו לחדר הטראומה בבית החולים רמב"ם בחיפה, שם הוענק להם טיפול רפואי. הבת עמית עברה ניתוח להוצאת רסיסים מפניה ומצבה הרפואי הוגדר קל, והבן דניאל, שאחת מרגליו נקטעה בעקבות הפיצוץ היה גם הוא בחדר ניתוח שם פעלו הרופאים להצלת רגלו השניה.

בצה"ל הגיבו לתקרית ואמרו כי "הארוע הקשה התרחש בשדה מוקשים מגודר ומשולט כנדרש". בהודעה נאמר כי דובר צה"ל מצר על הארוע, ומאחל החלמה מהירה לבני המשפחה. "תכליתו של צה"ל היא לספק ביטחון ולאפשר לאזרחי ישראל לטייל בבטחה בשבילי המדינה, ולרבות לאורך הגבולות בצפון ובדרום ולהנות מנופי הארץ", נמסר בהודעה.

בצבא שבו והפצירו מהציבור להישמע להוראות הביטחון ולהימנע מכניסה לכל צורך שהוא לשטחי אש, לשדות מוקשים וגם לשטחי הרשות הפלסטינית המסומנים כשטחי A.