,

30 ישראלים בצ'ילה עוד לא יצרו קשר עם משפחותיהם

משפחת סינק היא אחת מ-30 משלושים המשפחות בישראל שעדיין לא יצרו קשר עם קרוביהם בצ'ילה. ההערכה היא כי הקשר יתחדש בקרוב ועמו הבשורות הטובות , אבל במשפחת סינק מודאגים. "אנחנו לא שמענו ממנו וזה מלחיץ"

בכ-30 בתים בישראל רעידת האדמה שהכתה בצ'ילה , ממשיכה להדהד. קרוביהם של אותם משפחות נמצאים במדינה וטרם הצליחו ליצור קשר עם המשפחות בישראל. "המצב כרגע באזורי האסון בצ'ילה, הוא כזה שאין טלפונים. אף אחד פשוט לא עונה", מסביר איש משרד החוץ יוסי לוי.

ז'קלין סינק יודעת על מה מדבר לוי. היא מנסה ליצור קשר עם אחיה יעקב בעיר קונספסיון מאז ששמעה על הרעידה, אך עד עכשיו ללא הואיל. "כשקורה דבר כזה", היא מסבירה "אנחנו מודאגים".

משפחת דניאל גרה בבירה סנטיאגו, מרחק 400 ק"מ ממוקד הרעש. "אלו היו רגעים נוראים, פשוט נוראים. זאת הייתה אחת החוויות הכי מפחידות שהיו לי בחיים, דבר שאני בחיים לא אשכח", הם נזכרים כעת בשיחת וידאו צ'אט, לאחר שבבירה תוקנו קווי הטלפון.

העובדה שמשפחת דניאל מצליחה ליצור קשר עם קרוביה בארץ היא עדות לזריזות שבה צ'ילה משתקמת. להערכת לוי, בימים הקרובים יתוקנו גם קווי התקשורת במוקד האסון ואז אפשר יהיה ליצור קשר עם 30 הנעדרים.