,

בדיקת חדשות 10: אין בעיה להיכנס לביה"ח עם נשק

האלימות נגד רופאים משתוללת במסדרונות בתי החולים , רק אתמול איים אדם באקדח על רופאה בבית החולים וולפסון . לאור הגילויים האלימים במסדרונות בתי החולים ערכנו בדיקה מקיפה- עד כמה קל להיכנס לבתי החולים עם נשק חם - דרך השומרים ואנשי האבטחה

(3:56 דק')

הפקרות באבטחת בתי החולים: בדיקת חדשות 10 העלתה ממצאים מדאיגים לפיהם אין כל בעיה להכניס נשק חם למתחם בתי החולים בארץ. בבדיקה שנערכה בשבעה בתי חולים ברחבי הארץ, הצליח תחקירן של חדשות 10 להכניס אקדח לשישה בתי חולים מבלי לעורר חשש.

רק לפני שלושה שבועות עורר ניסיון הרצח של ד"ר מריוס גיא סערה ציבורית גדולה. נציגי הרופאים הזהירו שרצח רופא הוא רק עניין של זמן ולאור ההזהרות נראה כי אכן יש מקום רב לדאגה.

תחקירן חדשות 10 צוייד באקדח ותיק גב ונשלח לשבעה בתי חולים ברחבי הארץ כדי לבדוק עד כמה פשוט להכניס נשק חם לתוך מתחם בית החולים. בבית החולים איכילוב בתל אביב, לא המגנומטר בכניסה ולא המאבטח מנעו מהתחקירן להיכנס עם האקדח למתחם הבי"ח.

בבית החולים בילניסון נתקלנו במאבטח שהתעמק כמה שניות בתיק, אך לא פתח את כל התאים ולא מצא את האקדח.

בבית החולים כרמל חיפה, שרק לפני שבועיים הותקף שם מאבטח באכזריות והובטח במקום כי ישפרו את מערך האבטחה, התחקיר חלף ללא כל בעיה על המאבטח במקום ונכנס עם נשק חם למתחם.

בבית החולים סורוקה בבאר שבע גם נכשל מערך האבטחה כשלון חרוץ ואף מאבטח לא עמד בדרכו של התחקירן לחדר המיון, מחלקת הילדים והיולדות עם אקדח בתיקו. גם בבית החולים שיבא הצליח התחקירן להיכנס עם אקדח בתיקו.

שי כנעני, מומחה לאבטחה בתגובה לבדיקת חדשות 10 אמר כי "חודר שמצליח להיכנס למוסד ציבורי, בית חולים או מפעל, עם נשק בין אם זה נשק קר או אקדח, הוא מצב בלתי תקין לחלוטין והוא מרמז על כך שמערך הביטחון במקום לקוי בדברים היסודיים ביותר".

בית החולים היחיד לרפואה שכן עמד במבחן הוא בית החולים רמב"ם בחיפה, שבבדיקת המאבטח במקום נמצא האקדח בתיק התחקירן.