,

הרוצח מווירג'יניה שלח חבילה ל-NBC בין שני מסעות ההרג

רשת NBC שידרה קלטת וידאו ששלח אליה צ'ו סונג הו, הרוצח באוניברסיטה בווירג'יניה. בקלטת אומר הרוצח: "היו לכם הזדמנויות למנוע את זה, לא השארתם לי ברירה". הנשיא בוש ספד אתמול לפרופסור הישראלי ליברסקו, שהגן על חיי תלמידיו ושילם בחייו

(2:23 דקות)

רשת הטלוויזיה האמריקנית NBC שידרה הלילה (חמישי) קלטת וידאו ששלח אליה צ'ו סונג הוי, מבצע הטבח באוניברסיטת וירג'יניה-טק בווירג'יניה, בו נרצחו 32 בני אדם.

לפי הודעה רשמית של רשת הטלוויזיה, חותמת הדואר על החבילה מעידה כי הרוצח שלח את הקלטת בשעתיים שחלפו בין הרצח הראשון במעונות הסטודנטים, לבין הטבח שביצע בפקולטה להנדסה.

וידאו: הדיווח ב-NBC עם הסרט ששלח הרוצח

צ'ו שלח למשרדי רשת הטלוויזיה חבילה ובה קטעי וידאו ומסמכים. בקלטת נראה הרוצח כשהוא אומר : "היו לך מאות מיליארדים של הזדמנויות למנוע את מה שקרה היום. אתם דחקתם אותי לפינה ולא השארתם לי ברירה".

את החבילה ששלח הרוצח פתח אחד מעובדי רשת הטלוויזיה כשהוא עוטה כפפות. לאחר פתיחת החבילה וגילוי התוכן, הוזעקו הרשויות למשרדי הרשת. החבילה כללה מכתב בן 23 עמודים, בו היו טקסט, תמונות וקלטת הוידאו. מחקירה ראשונית של המשטרה, הצילומים נערכו במשך כמה ימים, דבר שמעיד על ההכנה הארוכה של הרוצח לטבח באוניברסיטה.

בטבח באוניברסיטת וירג'יניה-טק נהרגו 32 בני אדם, בהם פרופ' ליביו ליברסקו הישראלי, שהיה מרצה בכיר בפקולטה להנדסה ומכניקה, ונרצח כשהגן בגופו על חיי תלמידיו. אמש ספד לליברסקו נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, בטקס זיכרון שנערך באוניברסיטה. "ביום הזיכרון לשואה, ניצול השואה הזה הקריב את חייו כדי שאחרים יוכלו לחיות", אמר הנשיא.