עדות העוזרת של מילצ'ן נחשפת: "היתה הבנה שארנון צריך לספק להם מה שהם רוצים"

הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן, העידה בחקירתה כי בין איש העסקים ובין בני הזוג נתניהו היתה שיטה קבועה של הזמנת וקבלת מתנות. "שרה היתה שולחת לי מייל או מתקשרת אליי ומספרת לי שהשתייה נגמרה. הסיגרים היו בקשה של נתניהו"

אחת העדויות הדרמטיות בתיק המתנות, תיק 1000, נחשפת הערב (שני).

 

הדס קליין, העוזרת האישית של איש העסקים ארנון מילצ'ן, העידה במשטרה מספר פעמים על הדרך בה נהגו ראש הממשלה, בנימין נתניהו ורעייתו, שרה נתניהו, להזמין ממנו מתנות לכאורה. בפרקליטות ובמשטרה מגדירים את עדותה כחשובה שכן היא מתארת שיטתיות וכיצד בני הזוג נתניהו פעלו בהקשר זה.

 

"שרה היתה שולחת לי מייל או מתקשרת אליי ומספרת לי שהשתייה, כלומר השמפניות, נגמרה והיתה מבקשת שאביא עוד. ולא רק שמפניות. גם סיגרים. היו שמות קוד לשמפניות ולסיגרים, זה נמשך במשך שנים. היתה הבנה שארנון צריך לספק לבני הזוג נתניהו את מה שהם רוצים. הסיגרים היו בקשה של נתניהו", העידה קליין.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

המיליארדר ההודי ראטן טאטא מסר עדות בתיק המתנות של נתניהו
חשיפה: חשד - לבקשת מילצ'ן, נתניהו קידם יוזמת אזור סחר חופשי בגבול עם ירדן

חקירות נתניהו: בפרקליטות ביססו את החשדות למרמה והפרת אמונים

 

בתוך כך, חוקרי המשטרה כועסים על הזמן הקצר שהוקצה להם בחקירתו האחרונה של נתניהו ולכן התבצעה פנייה ליועץ המשפטי לממשלה בנושא. השימוע של רעיית ראש הממשלה בתיק המעונות יתקיים אצל היועמ"ש באמצע ינואר.

 

בני הזוג נתניהו וארנון מילצ'ן
 

בני הזוג נתניהו וארנון מילצ'ן(חדשות 10 - צילום מסך)

מוקדם יותר החודש העיד המיליארדר ההודי, ראטן טאטא, במסגרת החקירה בתיק המתנות. עדותו של טאטא, נמשכה כשעתיים, בעקבות חשד למעורבות בתיק, יחד עם מילצ'ן. כפי שנחשף בחדשות עשר לפני כחודשיים, ביקש מילצ'ן מראש הממשלה נתניהו, לקדם אזור סחר חופשי בגבול על ירדן, כך לכאורה. הבקשה, על פי החשד, התקבלה בשל שיתוף פעולה בנושא עם טאטא. היוזמה לא יצאה לבסוף לפועל.

 

ראטן טאטא
 

ראטן טאטא(רויטרס)

יועצה התקשורתי של קליין, רונן צור, מסר לחדשות עשר: "היות והעניין נמצא עדיין בחקירה לא נוכל להתייחס לגופם של דברים. לאשר או להכחיש".

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מכת הידיעות הכוזבות נמשכת. מה שמייחסים לראש הממשלה ורעייתו איננו נכון. ראש הממשלה ורעייתו פעלו כחוק, ולכן לא יהיה כלום. מעבר לכך, אין בכוונתנו כרגע להתייחס לפרטי החקירה שמפריכים את הידיעה השקרית".