פרשת הצוללות: המתווך גנור והבכיר הביטחוני בר יוסף נעצרו

איש העסקים מיקי גנור הובא יחד עם המשנה לראש המל"ל לשעבר אבריאל בר יוסף וחשוד נוסף לדיון בבית המשפט, בעקבות החשד למעורבות בתיק 3000 שנחשף בחדשות 10. מעצרם של שני הראשונים הוארך בשלושה ימים. עו"ד המקורב לנתניהו נחקר ונשלח למעצר בית

  • פורסם ב:
  • 10/07/2017 21:38
  • |
  • עודכן ב:
  • 11/07/2017 01:00
  • |
  • כתבים:
  • ברוך קרא

שלושה מתוך ששת החשודים שעוכבו הבוקר (שני) לחקירה הובאו הערב לבית משפט השלום שבראשון לציון לדיון בהארכת מעצרם ב"פרשת הצוללות", תיק 3000, שנחשפה בחדשות 10. בין אותם החשודים נמצא איש העסקים מיקי גנור, המתווך בין חברת "תיסנקרופ" הגרמנית לבין ישראל, והמשנה לראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר יוסף

 

מעצרם של גנור ובר יוסף הוארך בשלושה ימים. מעצרו של החשוד השלישי שהובא לדיון בעניינו, עו״ד רונן שמר, הוארך ביומיים. השלושה חשודים בעבירות כלכליות בהיקפים של מיליונים - הלבנת הון והעלמות מסים.

 

בין ששת החשודים שנחקרו היום נמצא גם עורך דין המקורב לנתניהו. במשטרה החליטו כי עורך הדין לא יובא לבית המשפט וישוחרר למעצר בית של שלושה ימים. מחר או בימים הקרובים ייחקר באזהרה בכיר לשעבר בצה"ל, שמסיבות טכניות הוא לא עוכב לחקירה היום.

 

>> פרשת כלי השיט - כתבות נוספות:
פרסום ראשון: ח"כ אראל מרגלית העיד בפרשת הצוללות
עדות נגבתה מאדם שהעביר כסף מגנור ליעד עלום בקפריסין
שקט, צוללים: תחקיר פרשת הצוללות - כך הכל התחיל


השישה נחקרו באזהרה בחשד לביצוע עבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, עבירות מס והלבנת הון, בכל הקשור לביצוע רכש ביטחוני במסגרת הפרשה. חלקם היו עובדי ציבור במהלך הפרשה וחלקם עבדו במגזר הפרטי. העיכובים גרמו לסערה במערכת הפוליטית, ורבים באופוזיציה דחקו ברשויות החוק לסיים את החקירה כמה שיותר מהר, ולהגיש כתבי אישום באם יימצאו אשמים.


בווידאו: מיקי גנור במהלך הדיון בעניינו

 

מוקדם יותר התייחס עורך דינו של בר יוסף, ז'אק חן, לעיכובו במשטרה. ״לאחר חודשים ארוכים בהם פורסם דבר החקירה, מר אבריאל בר יוסף שמח שסוף סוף ניתנת לו ההזדמנות להשיב לשאלות ולהפריך את הטענות", אמר. בנוסף לבר יוסף נעצרו עוד חמישה, אחד מהם עו"ד המקורב לנתניהו, וכן איש עסקים מוכר.

 

"זו לא רק פרשת שחיתות. זו פגיעה בבטחון המדינה", אמר יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, "כסף של מערכת הבטחון, של החיילים שלנו, יצא מישראל, נכנס לחשבונות בנק בגרמניה ובקפריסין שאיש לא ידע עליהם, וחזר לכיס הפרטי של האנשים הכי קרובים לראש הממשלה. השחיתות השלטונית מכרסמת בחוסן הלאומי שלנו, אבל זה חמור יותר. זה הביטחון שלנו. זה קודש הקודשים".

 

בווידאו: אבריאל בר יוסף בבית המשפט


לעומתו שר החינוך נפתלי בנט, גיבה את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבשלב זה אינו חשוד, בעסקה. "כל המניעים היו בטחוניים בלבד", אמר בנט, "אין לי ספק שרה"מ נהג בעניין זה על פי כללי הדין ואני מעניק לו גיבוי מלא. משוכנע שלא נפל פגם בהתנהלותו".

 

גם בגרמניה עוקבים אחר ההתפתחויות במתח, שכן הבונדסטאג, שאישר את העסקה, הציב כתנאי לקיומה את אי מציאת השחיתות בהליך החקירה בישראל. אם תימצא שחיתות כזו, והעסקה תבוטל, צפוי התאגיד הגרמני המייצר את הצוללות, טיסנקרופ, להפסיד מיליארד יורו וחצי.

 

עו
 

עו"ד נתי שמחוני המייצג את גנור(ללא קרדיט)