חייל נפצע בינוני בפיגוע דריסה בגוש עציון, המחבל נורה למוות

מחבל מתקוע דרס חייל כבן 20 ונתקע במעקה בטיחות בצומת ה-T. לאחר מכן ניסה לדקור חיילים נוספים, אבל נורה למוות. צוות של מד"א פינה את הפצוע לבית החולים שערי צדק וכעת מצבו מוגדר קל

פיגוע דריסה באזור גוש עציון. חייל כבן 20 נפצע היום (שני) בינוני לאחר שנדרס על ידי מחבל. כוחות הביטחון שהיו במקום ירו במחבל, מוחמד איברהים בן ה-23, והרגו אותו.

 

מבדיקה עולה כי החייל, מגדוד 334, עמד מחוץ לעמדה במהלך חילופי משמרות כאשר מחבל מתקוע פגע בו עם רכבו ולאחר מכן נעצר בגלל מעקה בטיחות.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

חקירת פרשת הצוללות: בין הנחקרים - המשנה לראש המל"ל לשעבר

קרטל המשלחות לפולין: נשקלת העמדה לדין של 14 חשודים

מטה גבאי: הניסיונות לפגוע באתר המפלגה נועדו להזיק לסיכוייו להיבחר

 

המחבל יצא מהרכב וצעד עם סכין לכיוון החיילים, שבתגובה פתחו לעברו לירי. מותו נקבע במקום. בתוך כך, העניקו חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום, בסיוע עם כוח רפואי של צה"ל, לחייל טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים שערי צדק. מצבו השתפר וכעת הוא מוגדר קל. לא ידוע על פצועים נוספים.

 

פרמדיק מד"א זכי יהב סיפר ש"כשהגענו למקום ראינו צעיר כבן 20 בהכרה מלאה. הוא סבל מחבלות בגפיים העליונות והתחתונות כתוצאה מפגיעת הרכב. בסיוע כוח רפואי של צה"ל שהיה במקום הענקנו לו טיפול רפואי, העלנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו תוך כדי טיפול לבי"ח כשמצבו מוגדר בינוני ויציב".

 

חייל נפצע בינוני. זירת הפיגוע בגוש עציון
 

חייל נפצע בינוני. זירת הפיגוע בגוש עציון(ללא קרדיט)

לפני שישה ימים סוכל ניסיון פיגוע במחסום בין ירושלים לבית לחם. שישה פלסטינים תושבי השטחים שהתכוונו להיכנס לירושלים במטרה לבצע פיגוע נעצרו ע"י כוח מג"ב במחסום מזמוריה. אנשי כוחות הביטחון שפעלו במחסום הבחינו ברכב שהתכוון להיכנס לשטח ישראל, כשמספרי לוחיות הזיהוי הקדמית והאחרית שלו שונים. לוחמי מג"ב הורו לנהג הרכב לעצור והוציאו את כל הנוסעים לצורך בידוק.

 

בבדיקה התגלה כי כל ששת החשודים ברכב לא נשאו איתם תעודה מזהה. בחיפוש שבוצע בתוך הרכב אותר תיק ובתוכו סכינים, רימוני הלם ובקבוקי תבערה שבתוכם היה חומר דליק. מחקירה ראשונית עולה כי החשודים טענו שהתכוונו להגיע לירושלים ולבצע פיגוע. הם הועברו לחקירה במג"ב עוטף ירושלים.