נתניהו: "ישנם ניסיונות לעוות את האמת ולייחס לי את ההסתה לרצח רבין"

בעמוד הפייסבוק שלו כתב ראש הממשלה כי ישנם ניסיונות לייחס לו עצמו את ההסתה לרצח וכי ניסיונות אלה מעוותים. הרצוג: "אם אני הייתי הוא הייתי כבר 20 שנה לובש שק ואפר". אהוד ברק: "נתניהו היה ונותר המסית הראשי"

  • פורסם ב:
  • 12/11/2016 20:47
  • |
  • עודכן ב:
  • 12/11/2016 20:47
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

ראש הממשלה נתניהו משיב מלחמה לאלו הטוענים כי הוא הסית לפני רצח רבין: "רצח רבין היה רצח פוליטי מזעזע שכולנו מוקיעים אותו". כך פרסם נתניהו היום (שבת) בעמוד הפייסבוק שלו.

 

ההגדרה של הרצח כפוליטי הינה תגובתו הראשונה של נתניהו לסערה שעורר יו"ר הקואליציה דוד ביטן, שאמר שרצח רבין לא היה רצח פוליטי.

 

"מאז הרצח ישנם ניסיונות מתמשכים לעוות את האמת ההיסטורית ולייחס לי את ההסתה שקדמה לרצח", טען נתניהו בפוסט שפרסם בפייסבוק.


לכתבות נוספות בנושא:

>>ח"כ דוד ביטן מגיב לסערה בחדשות 10: "לא הובנתי כראוי"

>>הרצוג בעצרת לזכר רבין: "נתניהו, עד כאן - תם פרק ממשלת האחדות"

 

 

"רצח רבין היה רצח פוליטי מזעזע". ראש הממשלה נתניהו(חדשות 10)

לפוסט צירף ראש הממשלה סרטון ובו ציטוטים שלו מלפני הרצח: "הנה כמה דוגמאות מהדברים החד משמעיים שאמרתי בגנות דברי הנאצה שכוונו נגד ראש הממשלה. תשפטו בעצמכם":

 

בין הדברים שנתניהו אמר בסרטון מהתכנית "פופוליטיקה": "יש לנו כאן עסק עם יריבים פוליטיים, לא עם אויבים". עוד מוסיף נתניהו "קריאות כאלה שמכוונות לראש הממשלה מכוונות לראש ממשלת ישראל, זה לא חשוב מאיזה מפלגה הוא בא, זה לא ראוי, זה לא במקום, זה לא מוסרי".

 

בסרטון מופיע גם ח"כ לשעבר טומי לפיד ז"ל, שטוען כי נתניהו לא עודד את ההסתה בימים שלפני הרצח, "נתניהו באופן עקבי גינה את האלימות הזאת".

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, הגיב לדברים בתכנית "המטה המרכזי": "כשנתניהו רוצה לומר משהו באמת אז כולם שומעים. אני באמת ובתמים חושב שנתניהו לא פילל ואל חשב שזה יסתיים ברצח, אבל אם אני הייתי הוא הייתי כבר 20 שנה לובש שק ואפר ובכל יום זיכרון ליצחק רבין מכה על חטא כי הוא הוביל מחנה שלא הפסיק ולא חדל, לא בצמתים ולא בעצרות. אני חושב שנתניהו צריך לא להתעלם מהשתיקה שהייתה לו כראש המחנה".

 

"במקומו הייתי לובש שק ואפר". הרצוג(דוברות המחנה הציוני)

גם יו״ר מרצ, ח״כ זהבה גלאון, הגיבה לדברי ראש הממשלה: "שוב נתניהו מגנה את המעשים שלו בדיעבד, ומבקש שימחאו לו כפיים. בדיוק כמו שהסית נגד הערבים בבחירות, ואחרי שניצח רץ להתנצל ולספר כמה העוול היה גדול.
נתניהו יכול להכריז עד מחר שהיה נגד הרצח, זה לא ישנה את העובדה שהוא המרוויח הכי גדול ממנו ושבמבחן התוצאה הוא ממשיך כל יום לעודד אלימות ורדיפה כלפי ישראלים שמתנגדים לו".

 

מוחה נוסף כנגד דבריו היה ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק שכתב בחשבון הטוויטר שלו: "ביבי לא אשם ברצח רבין, אבל היה ונותר המסית הראשי אז בכיכר ציון וב׳לוויה׳ ברעננה, והיום בתגובות לעובדה ולוייץ, בגיבוי ביטן ובפוסטים בכייניים".