מביתה שבחרסינה לבית העלמין בחברון: הלל יפה הובאה למנוחות

החל מסע ההלוויה של הילדה בת ה-13, שנרצחה בדקירות סכין בשנתה בביתה בקרית ארבע. ההלוויה החלה בביתה של הלל, ותסתיים בבית העלמין בעיר חברון, ומשתתף בו בין השאר שר החינוך, נפתלי בנט. "להתראות מתוקה שלי, קחי חיבוק אחרון מאמא״, ספדה האם

  • פורסם ב:
  • 30/06/2016 20:34
  • |
  • עודכן ב:
  • 30/06/2016 20:34
  • |
  • כתבים:
  • רועי שרון

בדרכה האחרונה: מאות בני אדם הגיעו אחר הצהריים (חמישי) להלווייתה של הלל יפה אריאל, בת ה-13 שנרצחה הבוקר בפיגוע בקרית ארבע. מסע ההלוויה החל בביתה שבקרית ארבע, והוא צפוי להסתיים בבית הקברות בחברון, שם תיטמן. בין המשתתפים הרבים בהלוויה - שר החינוך, נפתלי בנט, שר החקלאות אורי אריאל, והשר זאב אלקין. כוחות צבא ומשטרה רבים נערכים, על מנת לאבטח את אירוע ההלוויה.

 

אמה של הלל ספדה לה: ״אבא, קח אותה אליך קרוב, כי אני לא כבר אוכל יותר לחבק אותה. התפקיד שלי הסתיים, להתראות מתוקה שלי, קחי חיבוק אחרון מאמא״.

 

"הלל, לא היית צריכה להיות פה היום", הספיד השר בנט, "היית צריכה להיות עם החברות, מכינה ריקוד או בהתנדבות או בכיף בחדר שלך, נהנית מהחופש הגדול. במקום זה החברות כאן איתך, ואבא ואמא, ועם שלם שמחבק אותך - ובוכה. כל העם - מתישבים ועירוניים, דתיים חילונים וחרדים, כולנו מאוחדים, כולנו כואבים".

 

לכתבות נוספות:

>> רגב קראה לליברמן להרוס את בית משפחת המחבל: "תוכיח שמילה זו מילה"

>> אמה של הלל: "היא הייתה ילדה שמחה, ואז בא מחבל מרצח למיטה שלה"


זירת הפיגוע, היום
 

זירת הפיגוע, היום(ללא קרדיט)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם מוקדם יותר בטקס "מסדר הכנפיים" בחצרים, והתייחס לפיגוע בו נרצחה הלל. "הטרור של האסלאם הקיצוני ממשיך לגדוע חיים של חפים מפשע, מפריז דרך בריסל - ועד לקרית ארבע", אמר, "אני אומר לכל האנשים בארץ, לכל האנשים בחוץ לארץ, זאת הבת שלכם, זאת הנכדה שלכם, ומעשה הזוועה הזה ממחיש לנו שוב מול מי ומול מה אנו עומדים".

 

גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, נאם במהלך הטקס בחצרים. "ילדה תמימה וזכה שנרצחה הבוקר בדם קר בעודה ישנה במיטתה", אמר רבלין, "הטרור הזה של נוער מוסת המתחנך על עלילות דם מפי מנהיגיו באין מפריע- חייב להיפסק. אנו נילחם בו עד חורמה, בתקיפות, ללא פשרות. נעקור את המפגעים וגם את שולחיהם. אנחנו נתעקש להמשיך ולבנות כאן את חיינו, בלא מורא, בלא פחד, מתוך מחויבות מתמשכת לביצורו של ביתנו הלאומי, ביצורה של מדינת ישראל".

מוקדם יותר תיאר קצין כיתת הכוננות של קרית ארבע אייל גלמן שהיה בזירה, את שראה. "המחבל נעלם מהמצלמות ונכנס לשטח מת", תיאר, "סגרנו על האזור בשלב הזה מכל כיוון, ואז הגיע אלי מפקד כיתת הכוננות ועוד לוחם, שלחתי אותם לבית של משפחת אריאל, ותוך כדי הם התקשרו לאבא, שגם הוא בכיתת כוננות אצלנו".


הוא המשיך: "שלושתם שמעו רחשים בתוך הבית, הם נכנסו לבית. המחבל, אחרי שרצח את הלל התחבא, ובא והתחיל לפגוע בשוקי גלבוע (לוחם כיתת הכוננות שנפצע באורח בינוני עד קשה) שהיה מקדימה. לוחם כיתת הכוננות השני ירה במחבל והוא נפל. נכנסתי, ראיתי את שוקי פצוע ואת המחבל מחוסל. התחלתי לבצע החייאה על הילדה כשהיא במיטה שלה ישנה - והכל באותו חדר".