פישר בבית המשפט. החקירה ממשיכה להסתעף, חדשות 10

עדותם של ויינרוט ומרום נחשפות: "פישר אמר לי שהוא חבר טוב של השופט נויטל"

פרסום ראשון: לידי חדשות 10 הגיעו עדותם של עורך הדין יעקב ויינרוט והפרקליט הבכיר ניסים מרום בפרשת חקירתו של פישר. מרום: התחלתי לחשוד שרותי הייתה שותפה לקנוניה נגדי, קשה לי אפילו להגיד את זה". ויינרוט: "פישר לא רצה כסף, הוא רצה להתפרסם, זה לא היה מקובל מבחינתי"

לאחר שאמש נחשפו לראשונה תמלילי חקירתו של רפ"ק לשעבר ערן מלכה, הגיעו לידי חדשות 10 עדותם של עורך הדין יעקב ויינרוט ושל הפרקליט הבכיר בפרקליטות מחוז תל אביב, ניסים מרום בפרשת חקירתו של עו"ד רונאל פישר.

 

לדברי מלכה, במהלך המשפט שהתנהל נגד עו"ד יעקב ויינרוט בו שפט השופט גלעד נויטל, הבין פישר משיחותיו עם נויטל כי ויינרוט צפוי להיות מזוכה בתיק. מלכה טען כי פישר ניגש לויינרוט במהלך המשפט ואמר לו כי במידה וישלם לו כמיליון דולר - הוא ידאג לזיכויו.

 

יש לציין כי השופט נויטל מכחיש כעת כי דיבר אי פעם עם פישר על תיק זה. גם מלכה עצמו טען היום כי בעדותו של השתמע שנויטל שיתף את פישר במידע כלשהו הקשור למשפט של ויינרוט

 

• פרשת רונאל פישר - סיקור מיוחד

 

ב-23 ביוני הגיעו חוקרי מח"ש למשרדי של ויינרוט ושאלו אותו על דבריו של מלכה. "יום אחד תוך כדי המשפט שלי רונאל בא אלי ורצה לעודד אותי או לתמוך בי. צריך לזכור שהוא היה לפני הרבה שנים מתמחה במשרד שלי. הוא סיפר לי שהוא חבר קרוב של נויטל ואם הוא היה בצוות ההגנה, הוא היה יכול לעזור לי המון", סיפר ויינרוט לחוקרי מח"ש.

 

מלכה. טוען שפישר הציע מיליון דולר לויינרוט
 

מלכה. טוען שפישר הציע מיליון דולר לויינרוט(חדשות 10)

"אמרתי לו שאני מסודר ולא זקוק לעזרה. הוא לא ביקש כסף, להפך - הוא רצה להתנדב להיות חלק מצוות ההגנה. אני חשבתי שהוא מחפש דרך להתפרסם ולא היה לי שום ספק שגם אם הוא חבר של השופט נויטל, זה לא יכול לעזור בכלום. חשבתי שאם זה נכון, אז השופט נויטל יפסול את עצמו ברגע שרונאל יצטרף לצוות. חוץ מזה, אני לא מצרף עורכי דין כי יש להם קשר עם השופט".

 

בנוסף, לידי חדשות 10 הגיעה עדותו של ניסים מרום, לו הציעה לכאורה פרקליטת מחוז ת"א לשעבר רות דוד תפקיד בתור יועץ משפטי בחברת "נתיבי ישראל", זאת כדי שלא ימשיך ויהיה הפרקליט המלווה בפרשה שנחקרה בה מעורבים יאיר ביטחון ויצחק אברג'יל.

 

ב-10 במאי הגיע מרום למשרדי מח"ש וסיפר כי שם כי תמיד העריך את דוד מקצועית וגם בפן האישי. "עבור זה אחד הימים הקשים בחיי, בכל שנתבקשתי לבוא ולמסור עדות בפרשה זו".

 

מרום סיפר כי כמה ימים לפני שהחקירה הייתה אמורה להיות גלויה, הוא קיבל הודעת טקסט מדוד בה היא שאלה אותו אם הוא מעוניין להיות יועץ משפטי ב'נתיבי ישראל'. מרום הוסיף כי למחרת הוא שוחח עמה בטלפון, אז סיפרה לו כי מנכ"ל החברה מקורב לפישר וכי צפוי להתקיים מכרז בקרוב וצריך 'ליצור הזדמנות' שהמנכ"ל ייפגש איתו ויתרשם ממנו. מרום אמר בעדות כי בשלב זה טרם עשה כל חיבור לכך שהמהלך הזה בעייתי.

 

"למחרת ראיתי את חומר החקירה בעניין יאיר ביטון. אז הבנתי כי יש קשר ישיר בינו לפישר ודיווחתי על כך לשותפה שלי לניהול התיק. סיפרתי לה כי רותי פנתה אלי בהצעת משרה בטיווחו של פישר והדבר חשוד לי כעת לאור חומר הראיות בתיק...למחרת קיבלתי שיחה נכנסת מדוד, ובאופן מכוון לא עניתי לה".

 

רות דוד בבית המשפט המחוזי בירושלים
 

רות דוד בבית המשפט המחוזי בירושלים(חדשות 10)

מרום סיפר בהמשך כי בשלב זה הכניס בסוד הסיפור את ראש צוות החקירה ותכנן מהלך שימנע אפשרות לפגישה בינו לבין מנכל החברה. "הודעתי למזכירה הראשית בפרקליטות שתשבץ לי מילואים לתקופה הקרובה כדי שאוכל להשתמש בזה כתירוץ להימנע מפגישה מבלי שהדבר יהיה חשוד בעיני רותי ורונאל. ברגע שהבנתי שפישר קשור לביטון מיד ירדתי מהצעת התפקיד, שכן מבחינתי גם אם הפנייה תמימה אסור לי לנהל חקירה מול חשוד ובמקביל להיעזר בעורך הדין שלו לקידום תפקיד".

 

הוא תיאר כי שיבץ עצמו למילואים פיקטיביים במחשבי הפרקליטות כך שדוד תראה זאת במידה ותבדוק שם. לדבריו הוא התחמק מהפגישות עם המנכ"ל למרות טלפונים של מזכירתו של פישר.

 

"דקות לאחר שדיברתי עם המזכירה והוזמנתי למשרדו של פישר נכנסתי לדיון ביחב"ל בתיק אותו אני מלווה ושם התקבל דיווח לפיו יאיר ביטון נכנס למשרדם של פישר ודוד ואני הבנתי שאם הייתי מגיע למשרד כפי שזומנתי, היה נוצר מצב שהייתי נפגש עם החשוד העיקרי בתיק שלי - דבר שהוא בלתי נסבל ופסול בעליל מבחינתי". מרום מספר כי היה נסער וסיפר זאת לראש היחב"ל ולצוות החקירה ואף דיווח על כך לפרקליטות המחוז ולפרקליט המדינה שי ניצן.


לאחר שנשאל בעדותו במח"ש מה היה המניע של דוד להציע לו את המשרה, ענה מרום: "חלופה אחת הינה שכל המהלך הינו מהלך תמים של צירוף נסיבות מוזר. חלופה אחרת היא שרותי נוצלה והשתמשו בה כדי להוציא אותי מהתיק או לפגום בטוהר כפיי ולהשחיר אותי. חלופה שלישית שחלפה אצלי לאחרונה היא שרותי חלילה שותפה לקנוניה במהלך מולי וקשה לי אפילו לבטא את הדברים". יש לציין שדוד טוענת כי הציעה לדוד את התפקיד באופן תמים ללא כל קשר לעובדה שהוא הפרקליט המלווה בחקירה נגד ביטון.

 

תגובת דוברות בתי המשפט: "השופט נויטל לא מסר עדות בפרשה. למרבה הצער אנו נתקלים בהקשר לחקירת רות דוד ופרסום חומרי חקירה בעיינו של רונאל פישר בחרושת שמועות ושמות של שופטים נוספים. לאף שופט אין קשר לחקירות אלו ועצם הפצת שמות של שופטים ללא בדיקה של ממש היא תופעה נפסדת".