שוטרים מגיעים למרכול הכשר, רויטרס

חמוש נכנס למכולת כשרה בפריז: "מאיים להרוג את בני הערובה"

המשטרה מעריכה כי הגבר שירה אתמול למוות בשוטרת בפרבר הדרומי מונרוז' נכנס למכולת במזרח העיר ולקח שישה בני ערובה. דיווח: החוטף דורש את הסרת המצור מעל האחים שביצעו את הטבח במערכת "שארלי הבדו". האחים הבהירו לשוטרים: "נמות כשהידים"

  • פורסם ב:
  • 09/01/2015 16:35
  • |
  • עודכן ב:
  • 09/01/2015 16:35
  • |
  • כתבים:
  • נדב איל

מתקפת טרור שלישית בפריז תוך 48 שעות: בעוד מחוץ לעיר ממשיכים במצוד אחר המחבלים שטבחו ב-12 חברי מערכת "שארלי הבדו", אדם חמוש נכנס בצהריים (שישי) לחנות המכולת הכשרה "Hyper Cacher" במזרח העיר, באזור פורט דה וינסאן, ולקח שישה בני ערובה. על פי הדיווחים בתקשורת הצרפתית, לפחות שניים מבני הערובה נהרגו. עם זאת, משרד הפנים הצרפתי מיהר להכחיש את הדיווחים. המשטרה בודקת דיווח כי החמוש הוא האיש שרצח אתמול שוטרת בעיר. 

 

במקום נשמעים חילופי יריות לאחר שכוחות משטרה הגיעו למקום. החנויות מסביב התבקשו לסגור או לנעול את בתי העסק שלהם. מלשכת הנשיא פרנסואה הולנד נמסר כי הוא ביקש משר הפנים ברנאר קזנוב להגיע לזירה. החשוד עדיין מתבצר במכולת ונטען כי הוא חמוש בלפחות שני כלי נשק אוטומטיים. "אתם יודעים מי אני", אמר המתבצר לשוטרים. רשת RTL דיווחה כי החוטף הבהיר לשוטרים כי בכוונתו להרוג בכל שעה בן ערובה אם לא ישוחררו החשודים בביצוע הפיגוע במערכת "שארלי הבדו", הנתונים למצור המשטרה.

 

קוליבאלי ובומדיאן. זוג כבר חמש שנים
 

קוליבאלי ובומדיאן. זוג כבר חמש שנים(ללא קרדיט)


חסימת הכביש המוביל לאזור בו מוחזקים בני הערובה
 

חסימת הכביש המוביל לאזור בו מוחזקים בני הערובה(רויטרס)

 

(Getty Images)

כשעה קלה לאחר תחיל האירוע במזרח פריז, פרסמה המשטרה בצרפת את תמונותיהם של גבר ואישה שעל פי החשד מעורבים בתקרית הירי בה נהרגה אתמול שוטרת, כאשר לא ידוע אם שניהם נמצאים עתה בסופרמרקט הכשר. החשודים הם גבר ואישה: אמדי קוליבאלי, בן 32, ובת זוגו לשעבר - חייאת בומדיאן, בת 26.

 

כמו כן, נטען כי החמוש ושני האחים, החשודים ברצח 12 איש במערכת העיתון "שארלי הבדו" שלשום, שייכים לאותה קבוצת ג'יהאד. "היה אדם אחד, אפריקני, שהחזיק בקלצ'ניקוב והוא נכנס מיד לתוך המעדנייה והחל לירות", סיפר לתקשורת הצרפתית פביאן, עד ראייה שנכח באזור בראשית האירוע.

 

בתוך כך, אחר הצהריים דווח על אירוע ירי שלישי בכיכר טרוקדרו ברובע ה-16 של פריז, מול נהר הסן וסמוך למגדל אייפל. עם זאת, לאחר זמן קצר התברר שמדובר בהתראת שווא.

 

במקביל, האחים סעיד (34) ושריף (32) קואשי שנצורים כבר שעות במפעל בכפר דמרטן-אן-גואל שוחחו עם השוטרים שמקיפים אותם והצהירו: "אנחנו רוצים למות כשהידים. הם התבצרו שעות בבית דפוס צפון-מזרחית לפריז, כשהם מחזיקים בלפחות בן ערובה אחד. לפי דיווחים אחרים, הם הצהירו בפני הכוחות המיוחדים שהקיפו אותם כי הם פועלים בשירות אל-קאעידה בתימן וכי הם "ילחמו עד הסוף".