עו"ד רונאל פישר. במעצר מאז השבוע שעבר, ורדי כהנא

מח"ש: עצרנו את עו"ד פישר עם 150 אלף דולר בשטרות מסומנים, שיועדו כשוחד למשטרה

במסגרת הפרשה החדשה שנחשפה בחדשות10, חסן גויס על ידי המחלקה לחקירות שוטרים ועשה תרגיל עוקץ לפישר - כאשר העביר לו מזוודה עם מזומנים. חשד גם כי פישר השתמש במידע סודי ורגיש בפרשות אחרות שהתנהלו לאחרונה ביחידת להב 433, והציע לנחקרים, עוד בטרם נעצרו, לסגור נגדם תיקים תמורת מיליוני שקלים. משרדו של פישר: "גורמים אינטרסנטים מנסים לפגוע בו"

פרשיית רונאל פישר: בית המשפט המחוזי בירושלים התיר היום (שלישי) אחר הצהריים לפרסום כי עורך דין רונאל פישר, מהפרקליטים הידועים והמוכרים בישראל, הוא החשוד בפרשייה החדשה שאושרה לפרסום הבוקר - שלושה ימים לאחר הידיעה הראשונה בנושא, שפורסמה כאן ביום חמישי בצהריים.

 

על פי הפרטים, שהותרו לפרסום לבקשת עורכי הדין תמיר גליק וטל ליבליך המייצגים את חדשות10, נעצר פישר ביום חמישי האחרון בחשד שהציע לאלון חסן לסגור נגדו את התיק הפלילי בפרשת נמל אשדוד, תמורת 150 אלף דולר שיועברו לאנשי משטרה.

אחרי שחרורו מהמעצר, הוזמן חסן להיפגש עם פישר, והבין במהלך השיחה שפישר סוחט אותו לכאורה. הוא יצא מהשיחה, והחליט לעדכן את המחלקה לחקירות שוטרים.

 

בעקבות המידע, גויס יושב ראש ועד העובדים בנמל אשדוד על ידי מח"ש. שם ביקשו ממנו לחזור לפישר עם מכשיר הקלטה, ובמהלך הפגישה השנייה, על פי החשדות, דרש פישר 150 אלף דולר, תמורת הבטחה לחסן שיסגור שניים מתוך ארבעת התיקים העומדים כנגדו. הוא פרס בפניו באילו תיקים יוגש נגדו כתב האישום, ואפילו מה יהיה כתוב בהם - ובאילו תיקים אפשרי לבטל את האישום. על פי הראיות, פישר אף הזכיר לחסן כי התקשר אליו יום לפני המעצר, ודיווח לו על כך שהולכים לעצור אותו, והתרברב בפניו על קשרים עם חוקרים ביחידה, שעדכנו אותו על דבר המעצר הצפוי.

"אקבור את מי שחפר לי את הקבר"

חסן קיבל את האישור ממח"ש להמשיך הלאה. הוא עשה תרגיל עוקץ לפישר, כאשר קבע עמו פגישה העביר לו מזוודה עם 150 אלף הדולרים, בשטרות מסומנים. כשפישר יצא החוצה, הוא נעצר על ידי חוקרי היחידה עם המזוודה בידו - בעוד פישר טעון כי מדובר בשכר טרחה. שלשום, כזכור, פרסם חסן סטטוס בנושא בעמוד הפייסבוק שלו, והבטיח כי "אקבור את מי שחפר לי את הקבר".

 

לדברי רנ"ג שלום עמר, נציג המדינה, "ביצענו חקירה סמויה וקצרה, במהלכה נאספו ראיות די חזקות שקושרות את המשיב לחשד שהוא תיווך לקבל שוחד מאלון חסן. קבענו פגישה במהלכה קיבל המשיב כסף מחסן, סכום גדול מאוד, ומיד נעצר, כשהוא אומר לו בפירוש את הכסף הזה אני אמור למשטרה (הטעות במקור), מהכסף הזה לא נכנס לי שקל. הוא אומר זאת בפירוש".

 

אלון חסן, בחודש שעבר. מלכודת לפרקליט
 

אלון חסן, בחודש שעבר. מלכודת לפרקליט(חדשות 10)

ביצענו חקירה סמויה וקצרה", אמר נציג מח"ש, "קבענו פגישה במהלכה קיבל המשיב כסף מחסן, ומיד נעצר, כשהוא אומר לו בפירוש 'את הכסף הזה אני אמור למשטרה, מהכסף הזה לא נכנס לי שקל'. הוא אומר זאת בפירוש

משרדו של פישר: "משוכנעים כי הסיפור יחלוף בלא כלום"

פישר מקורב מאוד לקציני משטרה בכירים, ואף ייצג בעבר את תנ"צ אפרים ברכה בעתירה נגד מניעת מינויו לראש יחידת להב 433. בפרשה הנוכחית, הוא חשוד כי עידכן את חסן על כך שהוא צפוי להיעצר, ומסר לו פרטים מוכמנים מתוך החקירה הסמויה והרגישה המתנהלת נגדו.

 

המחלקה לחקירות שוטרים בודקת גם חשד לפיו פישר השתמש במידע סודי ורגיש בפרשות אחרות שהתנהלו לאחרונה ביחידת להב 433, והציע לנחקרים, עוד בטרם נעצרו, לסגור נגדם תיקים תמורת מיליוני שקלים.

 

מחר צפוי בית המשפט להאריך שוב את מעצרו של פישר, שטען כי אינו פושע ואינו נותן שוחד לאנשים: "אני לא עושה דברים כאלה ולא יהיו דברים כאלה".

 

עו"ד פישר (47), העומד במרכז הפרשה החדשה, נמצא בכותרות מזה יותר משני עשורים בשני צדי המתרס, כמסקר וכמסוקר. לאחרונה הוא אף שימש כשופט בתוכנית הריאליטי "המיזם" בערוץ 2, שהפקתה החליטה לסיים את תפקידו בסוף השבוע בעקבות האירועים. פישר החל את דרכו בעיתונים חדשות ומעריב, והתמחה בכתבות תחקיר, ביניהן כאלה שזכורות עד היום כמו פרשת הסיליקון בחלב ב-1995, ופרשת השמדת מנות הדם של עולי אתיופיה בשנת 1996.

 

ממשרדו של פישר נמסר היום בתגובה: "עו"ד פישר לא עושה הנחות, לא לעצמו ולא לאחרים, כאשר הדבר נוגע לטיפול בלקוחות המשרד, ולכן ברור מדוע הצלחותיו ויכולותיו המוכחות ממריצות גורמים שונים ואינטרסנטים לנסות ולפגוע בו. המשרד מעולם לא זכה להנחות מגורמי אכיפה שונים ובמסגרת הטיפול המשפטי, נלחם הוא והופך כל אבן, ומעלה כל טענה, מבלי לחשוש מדבר. גם כעת, דבר לא ימנע ממשרדנו להמשיך ולתת את השירות הטוב ביותר עבור לקוחותיו. עו"ד פישר עושה כל הדרוש לבירור הדברים במהרה, ומשכך, אנו משוכנים כי הסיפור יחלוף בלא כלום".