המאבק על אי.די.בי: מומחים בדקו עסקיו של בן משה

הקרב בין נוחי דנקנר לבין אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה על השליטה בקונצרן עברה עוד נקודה חשובה, כש-10 מומחים מטעם בית המשפט סיירה בגרמניה בעסקיו של בן משה. בתום הערכות יחליטו סופית אם לאשר את המהלך שאמור להדיח את דנקנר מהקבוצה הגדולה בישראל

משלחת של כ-10 מומחים מטעם בית המשפט שבה היום (שלישי) לישראל, לאחר שסיירה בגרמניה בעסקיו של איש העסקים מוטי בן משה. הבדיקה נעשתה כחלק מהליך העברת השליטה על קונצרן אי.די.בי לידיו של בן משה ושל שותפו, אדוארדו אלשטיין.

 

במשך שלושה ימים סיירו המומחים בעסקיו של בן משה. בין היתר, הם תחקרו עובדים בחברת "אקסטרה אנרג'י" שברשותו, וכן נבדקה רווחיות החברה שבאמצעותה הוא משווק חשמל לצרכנים בחו"ל.

 

עם תום הסיור, ימשיכו המומחים לקיים הערכות מצב נוספות כדי להעריך את מקורות הכסף שמביא איתו בן משה. ההתייעצויות אמורות להימשך עוד כיומיים, בסיומם יוחלט אם להמליץ לבית המשפט לאשר את המהלך, שידיח סופית את נוחי דנקנר מאי.די.בי.

 

כזכור, בשבוע הבא הכריע בית המשפט המחוזי בתל אביב כי השליטה בקבוצה הגדולה ביותר בישראל תצא מידיו של הטייקון, בכפוף להצגת האישורים הדרושים מצדם של אלשטיין ובן משה. לאחר שיוכיחו כי יש ביכולתם לקחת את השליטה בקבוצה, צפוי המהלך להיות מושלם רשמית וסופית.