,

סקר: 69% מהציבור תומך במאבק המורים העל-יסודיים

רוב הציבור תומך בשביתת המורים העל-יסודיים, כך עולה מסקר "חדשות 10" ומכון "הגל החדש. מחר יפגשו נציגי המורים והאוצר בבית הדין לעבודה. נציגי המורים אמרו כי בכוונתם לדחות את ההצעה שקיבלו, מאחר שלדבריהם לא מדובר בתוספת שכר מיידית. בעמותת "ידיד" טוענים כי ההסכם המתרקם לא יכלול את גמלאי הארגון וכי מדובר בשערוריה

(0:33 דקות)

69% מהציבור תומכים במאבק של המורים העל-יסודיים, כך עולה מסקר של "חדשות 10" ומכון "הגל החדש", שפורסם הערב (חמישי). רק 10% מהנשאלים אמרו כי הממשלה צודקת בעמידתה נגד דרישות המורים. בתוך כך, הצדדים למשא למתן מעריכים כי הלימודים בבתי הספר התיכנון עשויים להתחדש כבר בשבוע הבא. מחר יפגשו נציגי המורים והאוצר בבית הדין לעבודה, שיפתח בהליכי גישור ביניהם.

בפגישה שנערכה אמש עם המורים, הציעו אנשי האוצר תוספת מיידית של כ-10% בנוסף לתוספת של כ-26% שיקבלו עם יישום הרפורמה המתוכננת. עם זאת, בארגון המורים הודיעו כי בכוונתם לדחות את ההצעה, כיוון שלדבריהם לא מדובר בתוספות שכר מיידיות.

אגודת הסטודנטים הודיעה כי תצטרף למאבק המורים וכי תקיים החל מהשבוע הבא הפגנות מחאה בכל רחבי הארץ, בקריאה להעלות את שכרם.

בתוך כך, סמנכ"ל עמותת "ידיד", רן מלמד, טוען כי ממידע שהגיע אליו עולה חשש כי ההסדר המתגבש בין הצדדים לא יכלול את גמלאי ארגון המורים העל יסודיים. במכתב בהול ששיגר ליו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, למנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי, ואל הממונה על התקציבי באוצר, אלי כהן, כתב כי "אם אכן נכון המידע שהגיע אלינו, הרי שמדובר בתקדים מסוכן במערכת יחסי העבודה בישראל ובסולידריות הבינדורית שהייתה מאבני היסוד של חקיקת המגן בישראל מאד חקיקת חוק הגמלאות". לדבריו, ""אם אכן נרקם ו/או מתרקם מהלך שכזה בהסכמת הארגון, הסתדרות העובדים הכללית והרשויות הממונות הרי שמדובר לא רק במהלך לא חוקתי אלא גם בפגיעה אנושה בזכויותיהם של העובדים שיצאו לגמלאות".