עובדי "הארץ" מחריפים המאבק: הבוקר לא יודפס עיתון

לראשונה זה 30 שנה עיתון בארץ לא ייצא מחר לאור, ועשרות אלפי המנויים יוותרו ללא העיתון. "כל יום אנחנו מתבשרים על פיטורים של מישהו אחר, זה לא יכול להימשך", אמר אחד העובדים. במקביל, עובדי מעריב הפגינו מול ביתו של ראש הממשלה ודרשו: "התקשורת מתפרקת, תתערב"

(2:41 דקות)

לראשונה זה 30 שנה, יושבת עיתון בישראל ולא ייצא הבוקר (חמישי) לאור. עובדי "הארץ" החליטו שלא להדפיס את העיתון, במחאה על הכוונה לפטר כ-100 עובדים באופן מיידי.

 

עשרות אלפי המנויים של העיתון לא ימצאו הבוקר דבר כשיפתחו את דלת ביתם, כשגם העיתון "דה-מרקר" לא יודפס. בנוסף, החליטו העובדים להשבית גם את אתרי האינטרנט של קבוצת הארץ החל מהשעה 16:00.

 

"כל יום שאנחנו מתבשרים על עוד חבר שלנו שקיבל מכתב פיטורים מן הסתם זה לא נעים. האי ודאות לנו מפריעה מאוד", סיפר יאיר קלדור, רכז כתבים בהארץ. "ההנהלה צריכה לדבר יותר עם העובדים ולהודיע מה קורה. אם לא, צריך לעשות צעדים יותר קיצוניים", הסביר עובד אחר.

 

המו"ל של העיתון, עמוס שוקן, תקף את העובדים על השביתה. "לא משנה איזה מידע עסקי סודי ניתן לכם, או אם נסכים לבקשות שונות מצדכם, בסוף אתם חוזרים רק לעניין אחד: הקפאת תכנית הפיטורין", אמר שוקן. "אם גורלו של הארץ להיסגר - עדיף שייסגר עכשיו כדי שלא יגיע למצב של מעריב".

 

במקביל, הפגינו היום עובדי מעריב מול בית ראש הממשלה בירושלים ודרשו מנתניהו להתערב בהצלת "ענף התקשורת שמתפרק". היום החלו פיטורים גם בעיתון גלובס, ועוד כלי תקשורת עלולים להצטרף בקרוב למגמה הזו ורק להחריף את המשבר הקשה.