פרסום ראשון: חשבון החשמל למשפחה יזנק ב-36%

מנתונים שהגיעו לידי חדשות 10 עולה חודש יולי שהיה חם מהרגיל הביא לעלייה בצריכת החשמל של משפחה ממוצעת וביחד עם העלייה בתעריף החשמל שחלה בשנה האחרונה יביאו לזינוק בחשבון הדו-חודשי שיגיע אל הבתים בקרוב. על פי התחשיבים, משפחה ממוצעת עתידה לשלם לא פחות מ-858 שקלים

החום הקיץ הזה שובר שיאים - וגם חשבון החשמל מרקיע שחקים: אחרי שבשבועות האחרונים עבדו המזגנים שעות נוספות בניסיון להתמודד עם גלי החום של חודש יולי, בקרוב ינחתו בתיבות הדואר חשבונות החשמל הדו-חודשיים ויטמנו בחובם עלייה של 36% לעומת החשבון הממוצע בשנה שעברה.

 

מנתונים שהגיעו לידי חדשות 10 ונחשפים הערב (ראשון), עולה כי הסיבה לזינוק בחשבון החשמל נובעת משתי סיבות: האחת היא העלייה בצריכת החשמל של המשפחה הממוצעת, ובנוסף גם העלייה שחלה בתעריפי החשמל במהלך השנה האחרונה בשל המחסור בגז טבעי לייצור חשמל.

 

על פי הנתונים, הצריכה ממוצעת בחודשיים האחרונים עמדה על 1429 קוט"ש - עלייה של 9% לעומת השנה שעברה, בגלל תנאי מזג האוויר שהיו חמים מהממוצע. לכך יש להוסיף את התעריף שעומד היום על 0.59 שקל - 25% יותר מאשר לפני שנה.

 

בכך, יגיע החשבון למשפחה הממוצעת לכדי 858 שקל עבור חודשי הקיץ - פער של 228 שקל לעומת החשבון הממוצע באותה התקופה בשנה שעברה. צרכן כבד של חשמל, כזה שמחזיק בבית גדול או מפעיל מזגן למשך שעות ארוכות, צפוי אף לעבור את רף 1,000 השקלים.