משרד החוץ: אין יותר מנותקי קשר ישראלים בברצלונה

יומיים לאחר הפיגוע בקטלוניה שבו נרצחו 13 בני אדם, נוצר קשר עם מנותק הקשר האחרון. המשטרה פשטה על ביתו של אימאם מהכפר ריפול, בחשד כי הנהיג את תא הטרור שביצע את הפיגועים בספרד

אותר מנותק הקשר הישראלי האחרון ששוהה בברצלונה. יומיים לאחר הפיגוע שבו נרצחו 13 בני אדם, הודיע היום (שבת) משרד החוץ כי אין יותר מנותקי קשר ישראלים.

 

בפיגוע הדריסה בשדרות הראמבלס שבבירה הקטלונית נפגעו אזרחים מ-24 מדינות שונות, בהן אזרחית ישראלית.

 

>> לכתבות נוספות בחדשות 10

למרות המלצת משרד הפנים הספרדי: לא הותקנו עמודי ברזל על המדרכות

בעקבות הפיגוע בברצלונה: חשש בחברות התעופה מביטולי טיסות

פיגוע הדריסה בברצלונה: תיעוד הרגעים לאחר הדריסה ברמבלאס

 

בתוך כך, פשטה המשטרה על ביתו של אימאם בן 40 מהכפר ריפול, החשוד כי הנהיג את תא הטרור שביצע את הפיגועים בספרד. מדיווחים עולה כי מדובר בעבדלבאקי א-סטי, שנראה לאחרונה ביום שלישי. "הוא עזב את דירתו ביום שלישי במטרה לטוס למרוקו ומאז לא שמעתי ממנו", סיפר לתקשורת הספרדית השותף שלו לדירה.


הדירה שעליה על פי דיווחים בוצעה פשיטה

 


לאחר שהודיעה המשטרה כי המחבלים המעורבים בפיגוע הדריסה בברצלונה חוסלו, חזרה בה מדבריה - והודיעה כי טעתה בזהות הדורס החשוד, שייתכן ועדיין נמלט. מוסא אוקביר בן ה-17, שנחשד תחילה כדורס מברצלונה אחריו רדפה המשטרה, התגלה כאחד המחבלים שחוסלו בפיגוע בקמברילס.

 

החשוד המרכזי כרגע הוא יונס אבו יעקוב בן ה-22, ובמשטרה המקומית עדיין לא יודע אם הוא בחיים או לא. לפי החשד, אוקביר השתמש במסמכים של אחיו כדי להשכיר את הרכב המסחרי בו בוצע הפיגוע בברצלונה.

 

מפקד משטרת קטלוניה אישר אתמול כי שלושת אירועי הטרור, שני האירועים שבהם נרצחו 14 איש בלה רמבלאס בברצלונה ובקמברילס, וכן הפיצוץ בבית באלקנאר, קשורים זה לזה. עוד הוסיף מפקד המשטרה, כי החקירה מתרכזת בפיצוץ ברביעי, שם היה הבסיס של תא הטרור. "תאונת העבודה באלקנאר גרמה למחבלים לשנות תוכניות ולבצע באופן מיידי  פיגועים בברצלונה וקמברילס", הוסיף.

 

בפיגוע דריסה נוסף שאירע בעיירת החוף קמברילס נפצעו שבעה בני אדם, אחת מהן מתה מפצעיה. חמישה מבין הפצועים שנותרו בחיים הם אזרחים, ושוטר אחד נפצע קל. חמישה מחבלים נהרגו בסך הכל בקרב יריות מול כוחות הביטחון בעיר. "ראיתי מישהו שוכב על הרצפה עם פצע ירי בראשו", סיפר מרקל ארטאבה בן ה-20 שהיה עד לאירוע. "שמעתי יריות וצעקות ועוד צעקות. קפצתי בחוף שהייתי בו ופשוט לא זזתי", הוסיף עד הראייה חואן מארק סרה סאלינאס בן ה-21.