"עד מדינה זה הכרח בל יגונה": ריאיון בלעדי עם המפכ"ל רוני אלשיך

בצל הסערות שבהן המשטרה הייתה מעורבת לאחרונה, העניק המפכ"ל ריאיון ראשון נרחב בו הוא מתייחס לגיוס עדי מדינה. בהתייחסו לחקירות ראש הממשלה, אמר: "לא כולם אוהבים את מה שהמשטרה עושה" • איש השנה של מערכת "שישי" - עד המדינה ומפכ"ל המשטרה

שנתיים אחרי שנכנס לתפקידו העניק המפכ"ל רוני אלשיך ריאיון ראשון לתוכנית "שישי עם אילה חסון" בחדשות 10.

 

במסגרת הריאיון אלשיך מתייחס למשך הזמן שעבר מאז שהמשטרה הגישה את המלצתה בפרשת המעונות של שרה נתניהו וכן לביקורת על מערכת אכיפת החוק, לדרך בה קיבל את התפקיד ולתיק המתנות.


כשנשאל המפכ"ל מה דעתו על הביקורת בשימוש הגובר בעדי מדינה, השיב כי הוא חושב שהמפולת של ארגוני הפשיעה בשנים האחרונות התחילה בגלל היכולת לגייס עדי מדינה שהם "הכרח בל יגונה".


"היה ברור שמפכ"ל צריך לקבל החלטות משמעותיות. לא תמיד הן נחמדות, לא תמיד הן פופולריות. המשטרה עוסקת בעצבים החשופים של החברה הישראלית ומטבע הדברים לא כולם אוהבים את מה שהיא עושה", אמר אלשיך כשנשאל האם חשב שיצטרך לקבל החלטות משמעותיות בנוגע לחקירות ראש הממשלה.

 

לכתבות נוספות בפרויקט >>
החיים נחצו לשניים: קרוביה של האחות שהוצתה למוות מתקשים לחזור לשגרה
דאע"ש, היום שאחרי: ארגון הטרור נחלש, איראן וחיזבאללה תפסו את מקומו
בין פסלים של מצביאים ואהדת כורי פחם: עידן הטראמפ

 

מפכ
 

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך בכנס השנתי של לשכת עורכי הדין בישראל(לשכת עורכי הדין בישראל)

בנוסף, אלשיך נשאל האם חיקור הדין שנעשה למיליארדר ארנון מילצ'ן, מקורבו של ראש הממשלה, בפרשת תיק המתנות היה משמעותי והשיב: "כן, זה היה משמעותי. לא ארחיב מעבר לכך".

 

כמו כן התייחס המפכ"ל לסערת הצבת המגנומטרים אחרי פיגוע הירי שבו נפלו שני שוטרים. "ביצענו את החלטות הדרג המדיני. לא אתן לו ציונים. יש לומר כי הגורם היחיד שהסתייג מהתאמת המגנומטרים לתפקידם הוא משטרת ישראל משום שהיתה לנו כבר חוויה, אנחנו מכירים את הנושא ורצינו לחתור לפתרונות אחרים. השב"כ לא התנגד לנושא המגנומטרים, אחרי שהם הוצבו הוא המליץ על פירוקם", ציין.

 

בנוגע לרקע למינויו לתפקיד ולשאלה האם הוא "איש" של ראש הממשלה, השיב: "הופעלו עלי לחצים כבירים לקחת את התפקיד. מיד לאחר שקיבלתי את ההחלטה לקחת את התפקיד, הבהרתי גם לשר וגם לראש הממשלה שאין שום הבטחה בין אם בסמכות, ובין אם לא בסמכות שהיא תקפה. מבחינתי, אני עושה את התפקיד למען עם ישראל".