ערד בוערת: מלחמת התרבות בין חילונים לחרדים מגיעה לפיצוץ נוסף

בשבועות האחרונים הגיע המאבק בין החילונים תושבי ערד לבין חסידי גור לשיאים חדשים של אלימות. החילונים טוענים: "ערד לא תהיה בית שמש", חסידי גור דורשים: "אל תפגעו באורחות חיינו"

המהומות בערד פרצו בסוף השבוע שעבר: חסידי גור השליכו צמיגים בוערים לעבר ביתה של תושבת העיר, לאחר שזו תלתה שלטים בגנותם, עליהם כתבה: "לכלכתם, ערד לא למכירה".

 

הצמיגים כובו מיד ע"י תושבי המקום ומאוחר יותר פרצה מחאה של שני הצדדים בעיר בנוכחות כוחות שיטור.


>> לכתבות נוספות בחדשות 10:
נהר הירדן: שני נערים טבעו, מצבם אנוש
על מה נתניהו וטראמפ צפויים לדון בפגישתם בשבוע הבא?
המתיחות בחצי האי: גינויים לשיגור הטיל מקוריאה הצפונית


"זו תוצאה ישירה של ההסתה של ראש העיר מהרגע שהוא דרך בערד. זה באמת על גבול האנטישמיות", אומר לחדשות 10 אחד התושבים החרדים. ניסן בן חמו, ראש העיר מגיב לדברים אלה בנחרצות: "ברגע שאכיפת חוקי העזר הופכים אותך לאנטישמי, אז זו בעיה".

 

ניסן בן חמו, ראש עיריית ערד
 

ניסן בן חמו, ראש עיריית ערד(חדשות 10)

ערד, עיר עם נופים מדבריים יפים, מתבוססת במאבקים כלכליים ופוליטיים קשים. האם מדובר בקרב על צביון העיר, על מחירי הדירות שקרסו, על מי ישלוט בעיר? "הם רוצים לכבוש את כל העיר ואנחנו לא ניתן להם", אומרת תושבת זועמת על החרדים ואחרת מוסיפה: "אנחנו לא נהיה בית שמש".


במסגרת המאבק הכלכלי, ראש העיר מאשים את השר ליצמן בעיכוב תקציבים לעירייה. מנחם גשייד, דובר חסידות גור, אומר כי הדבר לא נכון: "ראש העיר משקר ומשקר ביודעין. הוא יודע שאי אפשר לעכב תקציבים ואם אפשר היה, שיואיל בטובו ויפנה לבג"ץ".