מבקש שוב לדחות את כניסתו לכלא. אלאור אזריה בהכרעת ערעורו בבית המשפט הצבאי, רויטרס

אזריה פנה לביה"ד לערעורים - מבקש שוב לדחות את כניסתו לכלא

החייל שהורשע בהריגת המחבל הגיש בקשה נוספת לדחיית מאסרו, בעקבות התנגדות התביעה הצבאית לבקשתו הקודמת. לטענו הצהרתו שלא יערער הופכת את פסק הדין לחלוט, ומאפשרת כבר עכשיו לרמטכ"ל לדון בהמתקה. הדיון בבקשתו יתקיים מחר ב-08:30 בבוקר. במידה ובקשתו לא תתקבל בשנית, ייכנס לכלא ביום רביעי

  • פורסם ב:
  • 07/08/2017 21:47
  • |
  • עודכן ב:
  • 07/08/2017 21:47
  • |
  • כתבים:
  • אור הלר

אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל, הגיש היום (שני) בקשה נוספת לדחיית כניסתו לכלא עד להחלטת הרמטכ"ל בנוגע להמתקת עונשו, בעקבות התנגדות התביעה הצבאית לבקשתו הקודמת. מחר בבוקר ידון בית הדין בבקשה.

 

בבקשתו הראשונה, טען כי הרמטכ"ל קיבל ייעוץ משפטי שגוי, לפיו הוא יכול לדון בבקשת ההמתקה רק בחלוף מועד להגשת רשות הערעור לבית המשפט העליון. אך מכיוון שאזריה הודיע כי אינו מתכוון לערער, פסק הדין הופך למעשה לחלוט, לטענתו הרמטכ"ל יכול לדון בבקשת ההמתקה שלו.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

אלאור אזריה מבקש לדחות את כניסתו לכלא עד להחלטה על המתקת עונשו

גורמים משפטיים בכירים: הבעת חרטה של אזריה יכולה להשפיע על הערעור

18 חודשי מאסר בפועל לאלאור אזריה: "הוא לא הביע חרטה, רק ביקש רחמים"

 

בתביעה הצבאית דחו את הטיעונים ואמרו כי "החוק קובע תקופות מוגדרות, שבמהלכן רשאים הצדדים להליך להגיש את ערעוריהם לערכאות המוסמכות ולמעשה אין אפשרות לוותר על הערעור", נכתב בהחלטה. "בכך, למעשה, רק לאחר תום 30 הימים לאחר שפסק הדין הופך חלוט ניתן להגיש בקשת המתקה".

 

אם גם הבקשה הזו לא תתקבל, אזריה ייכנס לכלא ברביעי. אלאור וצ'רלי אזריה בבית המשפט
 

אם גם הבקשה הזו לא תתקבל, אזריה ייכנס לכלא ברביעי. אלאור וצ'רלי אזריה בבית המשפט(חדשות 10 - צילום מסך)

בנוסף ציינו בתביעה כי "האינטרס המידי לביצוע גזר הדין גובר בשל עניין המשמעת שעליו הצבא מושתת". מי שביצע מעשה חמור, כמו המעשה שבו הורשע המבקש על ידי שתי ערכאות, מן הדין שירצה את עונשו באופן מידי".

 

לדברים אלו הגיב אזריה בבקשה נוספת, בה טען שוב כי הצהרתו שלא יערער תהפוך את פסק הדין לחלוט, ותאפשר כבר עכשיו לרמטכ"ל לדון בהמתקה. במידה ובקשתו לא תתקבל בשנית, ייכנס לכלא ביום רביעי.

 

בפנייה שהעביר לרמטכ"ל ביום חמישי, לא הביע החייל - שהורשע בהריגת מחבל פלסטיני ששכב על הארץ לאחר פיגוע דקירה בחברון - חרטה על עצם המעשה. אולם, הוא כן טען כי לא היה מבצע את המעשה, אם היה יודע שעל המחבל אין מטען. "לו ידעתי מראש את אשר התברר בדיעבד, כלומר, שעל גופו של המחבל לא היה מטען חבלה, לא הייתי יורה בו", כתב.

בדיון בו נדחה ערעורו של אזריה, כתבו השופטים על התנהגותו של אזריה בשטח: "התנהלותו מאפיינת מטווח ולא זירת פיגוע. אזריה פעל בצורה שאינה הולמת את נהלי הפתיחה באש שאותם הכיר, הסרטונים מלמדים כי לא היה חשש שהמחבל יפעיל מטען. הוא לא חשש להפנות גופו לעבר המחבל, בחר להתמהמה דקות ארוכות עד שירה, הוא לא פעל מתוך תחושת דחק".