הרקטה במועצה אזורית אשכול: דאע"ש קיבל אחריות על הירי

ארגון המדינה האסלאמית קיבל אחריות על הירי שבוצע הבוקר על מועצה אזורית אשכול: ״לוחמי המדינה האסלאמית הפציצו את ההתנחלות אשכול היהודית בדרום פלסטין בטיל גראד״, נכתב בהודעת הארגון. אלגז'ירה: אדם נהרג בתקיפה של מל"ט ישראלי על בית ברפיח בדרום סיני • תיעוד הרקטה בכתבה

ארגון דאע"ש קיבל אחריות לירי הרקטה שבוצע לפני הצהריים (שני) מסיני לעבר המועצה האזורית אשכול שנפלה בחממה בשטח המועצה.

 

״לוחמי המדינה האסלאמית הפציצו את ההתנחלות אשכול היהודית בדרום פלסטין בטיל גראד״, נכתב בהודעת הארגון. בתוך כך רשת אלגז'ירה מדווחת כי אדם נהרג בתקיפה של מל"ט ישראלי על בית ברפיח בדרום סיני.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

המעבר לסיני נסגר, והישראלים זועמים: "הגבילו תנועה של אזרחים שומרי חוק. זוועה"

בעל החממה שנפגעה מהרקטה: "היה פיצוץ אדיר, כל הבית רעד"

 

מנפילת הרקטה לא היו נפגעים פרט לפגוע חרדה, גבר כבן 50. הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, הגיב בגלי צה"ל לנפילת הרקטה: "גורמי טרור עושים מאמצים לשבש לנו את החג", אמר, "זו תזכורת על המחויבות שיש לנו לספק ביטחון לישראל".

 

 

 

"גורמי טרור עושים מאמצים לשבש החג". נפילת הרקטה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול(ללא קרדיט)

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, הבהיר כי התושבים ימשיכו בשגרה למרות הירי. ״לצערנו, השקט לו ציפינו בחג הופר בשיא ההכנות", אמר, "אנו למודי ניסיון ויודעים להמשיך את שגרת החיים שלנו בצל המציאות. אנו מתכוונים להמשיך בשגרה ולא לתת לאירוע להעיב על שמחת החג שלנו. אנו נמצאים בקשר שוטף עם גורמי הצבא וכרגע אין שינוי בהנחיות לתושבים".

 

בתוך כך רשת סקיי ניוז בשפה הערבית דיווחה כי 7 טרוריסטים הרוגים בחילופי אש עם הצבא המצרי באל עריש שבסיני. בעקבות ההתפתחויות בגבול ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם שר הביטחון אביגדור ליברמן והתחבורה ישראל כץ החליטו לאחר התייעצות עם המטה ללוחמה בטרור לסגור את מעבר טאבה לסיני לישראלים.

 

מניעת הנגישות לחצי האי עוררה סערה בקרב רבים שביקשו לבלות את ימי הפסח בחושות ובלגונות הכחולות. "בא בן אדם (השר כץ) ומחליט לשבש לכולנו את החג", כתב יוני, "בעלי דרכון זר ממשיכים לעבור כרגיל ואזרחי ישראל שאינם מחזיקים בדרכון זר וכבר הגיעו לגבול צריכים לתכנן מסלול מחדש לשבור קרן חיסכון בשביל מלון ז' באילת",