בצה"ל חוששים: הירי לעבר ישראל יימשך והגבול עם מצרים יתחמם

ירי שתי הרקטות לישראל מעלה את החשש בצה"ל כי סניף דאע"ש בצפון סיני מעוניין לפתוח בחזית נגד ישראל, בין היתר מכיוון שהארגון כועס על התקרבות א-סיסי לחמאס בעזה. הירי בוצע ככל הנראה ממקומות אליהם הצבא המצרי עוד לא הגיע, ולכן פעילי דאע"ש לא צריכים להתאמץ כדי לבצע את הירי

שיגור שתי הרקטות הבוקר (שני) לעבר המועצה האזורית אשכול מעלה פעם נוספת את החשש בקרב צה"ל כי דאע"ש מתכוון לחמם את הגזרה הדרומית של ישראל.

 

שתי הרקטות נמצאו בתוך שדה חקלאי לאחר שככל הנראה נורו מאזור צפון סיני, האזור בו דאע"ש מנהל מלחמת חורמה נגד הצבא המצרי. אמנם לא היו נפגעים ולא נגרם נזק בעקבות נפילת הרקטות, אך הן מציגות את הכיוון אליו הולך גבול הדרום. ההערכה בצה"ל הייתה כמעט מידית: מחוז סיני של דאע"ש הוא העומד מאחורי שיגור הרקטות, ככל הנראה כתגובה על חיסול חמש פעילי הארגון על ידי מה שהוגדר כמזל"ט של חיל האוויר הישראלי, וזאת בעקבות הסברה כי הם מעורבים בירי הרקטות האחרון לאילת.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

שתי רקטות שנורו מסיני נפלו במועצה האזורית אשכול

סוכנות הידיעות של דאע"ש: 5 פעילי הארגון נהרגו בתקיפת מל"ט ישראלי

4 רקטות נורו לעבר אילת: 3 יורטו, אחת נפלה בשטח פתוח

 

דאע
 

דאע"ש יתעורר? אחת הרקטות שאותרה במועצה האזורית אשכול(דניאל חג'בי)

"הפעם כנראה דאע"ש החליטו שהם רוצים להראות שגם הם בחיים, אז היה איזה ירי קרוב מאוד לגבול, אנחנו ממשיכים בשגרה, אין שום הוראות מיוחדות פה", אמר ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני. כרגע ישראל מוצאת את עצמה בין שני כוחות גדולים: בין הצבא המצרי שהפליא במכותיו בדאע"ש בתקופה האחרונה לבין דאע"ש בסיני, שמעוניין לפתוח בחזית מול צה"ל. דאע"ש רואה בהתקרבות בין משטר א-סיסי בקהיר לחמאס בעזה כעילה נוספת עבורו לפתיחת חזית נגד ישראל.

 

מאז דצמבר האחרון, פרסם דאע"ש בסיני כי גם ישראל לוקחת חלק במאבק נגד הארגון ושהיא עושה זאת בידיעת ובאישור מצרים. האיתות ברור: לאחר כשנתיים של שקט יחסי, הגבול המערבי שוב מתחיל להתחמם. בצה"ל חוששים כי הדבר מבשר את הרצון של דאע"ש להפוך את הגזרה לפעילה.

 

אמנם ישראל מעמידה לרשות המצרים אפשרויות מודיעיניות שונות ורבות כדי לתקוף את דאע"ש בסיני, אך הם לא צריכים להתאמץ יותר מדי כדי לתקוף את ישראל מאזור הירי מכיוון שהירי בוצע ממקומות בהם צבא מצרים עדיין לא הגיע אליהם.