עורכת דינו של קצב: "הוא שמע את ההחלטה על שחרורו - ופרץ בבכי"

תגובות נרגשות אצל משפחתו ומקורביו של משה קצב להחלטה על שחרורו המוקדם. אחיו של קצב, ליאור: "עדיין נרגשים מההחלטה. הודו לה' כי טוב". עורכת דינו שני אילוז: "הוא היה מאוד נרגש כששמע את ההחלטה". א', אחת המתלוננות: "החלטה שגויה אך אין לי עניין להיאבק בה"

בשעה בה פורסמה בחדשות 10 לראשונה הידיעה על שחרורו המוקדם של הנשיא לשעבר, נשמעו בבית משפחתו של משה קצב בקריית מלאכי שאגות שמחה.

 

המשפחה הייתה מאוד סקפטית לפני הדיון, לאחר שבדיונים קודמים בוועדת השחרורים הוחלט להשאיר אותו מאחורי סורג ובריח. יחד עם זאת הם מבינים כי מאחר והפרקליטות ביקשה עיכוב ביצוע של שבוע במהלכו תחליט אם לערער על ההחלטה, ייתכן ויהיה עיכוב במועד השחרור. לכן במשפחה מחכים כי קצב ישוחרר באופן סופי כדי לחגוג רשמית את השחרור.

 

לכתבות נוספות על שחרור קצב:

מעצר בית לילי ואיסור על מתן ראיונות: תנאי השחרור של הנשיא לשעבר קצב

המתלוננת נגד קצב מגיבה לשחרורו המוקדם: "החלטה אומללה, שפל מוסרי"

פרסום ראשון - ועדת השחרורים הכריעה: הנשיא לשעבר קצב ישוחרר מהכלא

 

אחיו של קצב, ליאור, כתב לחבריו בקבוצה בקריית מלאכי: "עדיין נרגשים מההחלטה. הודו לה' כי טוב - כי לעולם חסדו. תודה לכם על הברכות ועל התמיכה. מעריך מאוד".

 

 

"הודו לה' כי טוב". ליאור קצב(אתר קריית מלאכי)

בהחלטת הוועדה נכתב: "בשלה השעה להורות על שחרורו של האסיר. לאחר שהתרשמנו מכנות דבריו של האסיר בפנינו ולאחר שעמד בציפיות שתלו בו חברי הוועדה".

 

עורכת דינו של קצב שני אילוז התראיינה ל"חמש עם רפי רשף" ואמרה: "הוא עבר תהליך אינטנסיבי של מכחישי עבירה. זה לא מס שפתיים, אחרת הוא היה אומר את הדברים מן הפה אל החוץ חודשים ארוכים לפני כן - עוד בדיון הראשון. זה לא היה שינוי חד מהרגע הראשון אלא תהליך".

 

עוד הוסיפה אילוז כי: "בדברים שהוא נשא בפני ועדת השחרורים הוא הביע חרטה. הדיונים של הוועדה הם סגורים וחבל כי אחרת היה ניתן לשמוע את כנות דבריו. הוא היה מאוד נרגש כששמע את ההחלטה ופרץ בבכי, זה היה רגע מאוד מרגש".

 

בינתיים אודליה כרמון, מהמתלוננות הראשונות נגד משה קצב שטענה כי הוא הטריד אותה מינית כאשר היה שר התחבורה יצאה נגד ההחלטה ואמרה כי "ועדת השחרורים קיבלה החלטה אומללה המבהירה לנשות ישראל כי אנו בסדום, ואין גבול לביזויין. שחרורו המוקדם של האנס המורשע, המסרב להכיר בחטאו, ביום בו קצין צבא מהולל, רב באולפנה, ראש עיר ויו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט מואשמים באלימות מינית, מעידה על השפל הערכי והמוסרי של החברה בה אנחנו חיים".

 

א' אחת המתלוננות אשר התלוננה נגד משה קצב הגיבה אף היא: "ועדת השחרורים החליטה את אשר החליטה. אין לי עניין להמשיך ולהיאבק בהחלטה גם אם היא שגויה בעיניי. לאחר שעניינו של העבריין, האנס משה קצב, הגיע בשלב זה לקיצו, הגיעה העת שהרשויות ישקיעו מאמץ ומחשבה כיצד לסייע בליווי ותמיכה של הנשים שעברו פגיעה כפי שאני חוויתי.  למרות השינוי ביחס של החברה לאנשים, והשיפוט ההולך ומחמיר, התופעה של פגיעה בנשים על ידי בכירים בעלי כוח ושררה לא עברה לצערנו מהעולם ועדיין מתרחשת בחדרי חדרים".