סערת התאגיד: לשכת רה"מ העבירה רשימה לבנה ושחורה של עיתונאים לפי העדפת נתניהו

האם יש חשש לנפילת התאגיד? לפי הדיווחים לשכת ראש הממשלה העבירה לראשי התאגיד רשימה שחורהו לבנה של עיתונאים אהובים ושנואים ע"י ראש הממשלה. הלשכה טוענת כי לא הועברה רשימה ובינתיים פגישה בין שר האוצר כחלון ליו"ר הקואליציה דוד ביטן עשויה להיות מכריעה ולהשפיע על המשך פעילותו, אם בכלל

המאמצים של ראש הממשלה למנוע את פתיחת גוף השידור הציבורי נמשכים: עד לרגעים אלו מתחוללים ניסיונות להשפיע על זהות העיתונאים שיעבדו בתאגיד החדש ברשימות לבנות ושחורות בהן מופיעות המלצות, עם שמות של עיתונאים מועדפים ע"י ראש הממשלה נתניהו.

 

ברשימה הלבנה מופיעים כמובן עיתונאים שהם רוצים לראות בתאגיד, כמובן מדובר בעיתונאים שמקורבים לנתניהו. הרשימה השנייה היא הרשימה השחורה ובה מופיעים עיתונאים שכבר נמצאים בתאגיד ובלשכה של נתניהו לא מרוצים מהם.


לכתבות נוספות בחדשות 10:

>>"החיים לא המשיכו": הספיקה לחיות פחות משעה ונהרגה בגלל תאונת דרכים

>>"לא נקלט": בני משפחתה של הנרצחת בפיגוע בגבעת התחמושת לא מעכלים את האסון

 

 

"האיומים על התאגיד מתאימים לדיקטטורות חשוכות". יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג(חדשות 10)

ייתכן והסירוב הנחרץ של ראשי התאגיד להיענות לבקשות תרם להחלטה של נתניהו שהתאגיד לא יקום. עם זאת פגישה בין יו"ר הקואליציה דוד ביטן לבין שר האוצר משה כחלון עשויה להכריע את עתידו ואולי להוביל לסגירתו של התאגיד.

 

ביטן ינסה לשכנע את כחלון לגרום לסגירה של התאגיד וכחלון יצטרך להחליט האם להילחם על התאגיד או להשלים עם סגירתו. כיוון שגורמי האוצר תומכים בתאגיד, אם כחלון יתקפל מההחלטה של המשך הקמתו ופעילותו של התאגיד, זה יהיה אך ורק משיקולים פוליטיים.

 

בלשכת ראש הממשלה טוענים כי לא התבצעה פנייה לתאגיד.

 

 

 

יו״ר הקואליציה ח״כ דוד ביטן אמר בתגובה: "הפרסום הערב על תכנית חדשה לשידור הציבורי אינה ישימה ואיני יודע מה מקורה. מדובר בספין לא מוצלח שמטרתו להכניס משתנים חדשים ולסבך את המצב כדי לנסות ולעכב את הצעת החוק שלי שתחסוך כסף ציבורי רב כל השאר הם שמועות חסרות בסיס".

 

ראש האופוזיציה ויו״ר המחנה הציוני ח״כ הרצוג אמר: "האיומים על הקמת תאגיד השידור הציבורי מתאימים לדיקטטורות חשוכות. בזירת הקרב הזו אנחנו נעמוד לצידה של הדמוקרטיה, לצידו של חופש הביטוי ולצידה של התקשורת החופשית ונגד הקומבינה הצבועה והאפלה. נעשה כל שנוכל כדי לבלום את ביבי ושותפיו מלדרוס ולדרדר את מדינת ישראל למקומות מסוכנים מאד".