אלמנת השוטר שנהרג בפיגוע בי-ם: "הוא שמר על המדינה בשביל להגן עליי"

נוי קירמה, שהתחתנה לפני חמישה חודשים עם יוסי קירמה, שנרצח בפיגוע בגבעת התחמושת, אמרה לחדשות 10: "החברות שלי תמיד אמרו שהן רוצות אחד כמו יוסי בבית". במקביל, כוננות גבוהה לקראת יום הכיפורים

פחות מיממה לפני צום יום הכיפורים - וגם השנה, המתיחות הביטחונית ביום הזה בשיאה.

 

יום לאחר פיגוע הירי הרצחני בירושלים והעיר שוב בוכננות ודריכות. אלפי שוטרים נמצאים ברחבי העיר ובדרכים המובילות אל הכותל המערבי לקראת תפילת הסליחות האחרונה ותפילות היום הקודש.


לכתבות נוספות בחדשות 10

>> ראש אכ"א: זינוק מדאיג בדיווחים על מקרי ההטרדות המיניות בצבא

>> מורה נבוכים: האם מצוות השבת מאפשרת קיום של כלכלה מודרנית?

>> הרפובליקנים בפאניקה: טראמפ צונח בסקרים, בכירי המפלגה נוקטים בצעדים

 

רב סמל מתקדם, יוסי קירמה, שנפל אתמול בקרב היריות עם המחבל מהפיגוע בגבעת התחמושת, התחתן רק לפני חמישה חודשים. אלמנתו, נוי, סיפרה בשיחה עם חדשות 10 ש"הוא היה מעיר אותי בליטופים. זכיתי לאהבה הגדולה ביותר. כל בחורה הייתה רוצה אהבה כזו".

 

הלווייתו של רס
 

הלווייתו של רס"מ יוסף קירמה(רויטרס)

בהמשך אמרה כי "כל החברות שלי תמיד אמרו שהן גם רוצות אחד כמו יוסי בבית. השיחה האחרונה שלנו הייתה ב-9:20 בבוקר, הוא התקשר להעיר אותי והשיחה לצערי לא הייתה ארוכה. אולי אם היינו מדברים יותר זמן באותו יום זה מה שהיה מציל אותו".

 

קירמה נרצח כשניסה לעצור את המחבל. סיפור הגבורה של השוטר שבלם בגופו את מסע הירי הרצחני לא הפתיע את רעייתו. "זה מתאים לו. הוא לא חיכה שתיי שניות עד שיבוא צוות. הוא ראה קודם כל את המדינה, הוא שמר עליה וזאת הייתה הדרך שלו לשמור עליי".

 

השיחה האחרונה הייתה בבוקר. הלוויתו של יוסי קירמה
 

השיחה האחרונה הייתה בבוקר. הלוויתו של יוסי קירמה(שלמה מור)

בד בבד, חקירת הפיגוע בגבעת התחמושת ממשיכה ועדיין לא ברור כיצד המחבל השיג את הרובה שבו השתמש. אחד מכיווני החקירה שנבדקים הוא האם המחבל קיבל עזרה מאדם נוסף בהשגת הנשק.

 

בתקשורת הפלסטינית דווח כי משטרת ישראל ביצעה ביממה האחרונה מספר מעצרים ובין השאר נעצרו מקורבים למשפחתו של המחבל. במקביל, בירושלים נרשמת כוננות גבוהה לקראת הגעתם הצפויה של עשרות אלפי המתפללים לכותל. בהתאם למצב הביטחוני, אלפי שוטרים נפרסו בבירה במטרה לאבטח את העיר במהלך יום הכיפורים.

 

 

כניסת הצום

ירושלים - 17:35, חיפה - 17:41, תל אביב ובאר שבע - 17:52. צאת הצום - 18:49