הדר כהן ז"ל, מג"ב

שנתיים מאסר לפלסטיני שהסיע את המחבלים שרצחו את לוחמת מג"ב הדר כהן

שמונה חודשים לאחר מותה של הדר כהן, לוחמת מג"ב שנרצחה בפיגוע ירי ודקירות בשער שכם, גזר ביהמ"ש השלום בירושלים את דינו של תושב מזרח ירושלים שהסיע את שלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע. "היה עליו לחשוד שהם היו יכולים להיות מחבלים", נכתב בכתב האישום שהוגש נגדו

בית משפט השלום בירושלים גזר הבוקר (שני) את דינו של הפלסטיני שסייע לשלושת המחבלים שביצעו את הפיגוע בו נרצחה שוטרת מג"ב הדר כהן.

 

חמיס סלאיימה בן ה-57, תושב שכונת ואדי ג'וז שבמזרח ירושלים, הורשע בגרימת מוות ברשלנות והסעת שוהים בלתי חוקיים, ונגזרו עליו שנתיים מאסר בפועל. לפי כתב האישום שהוגש נגד סלאיימה, שלושת המחבלים, שוהים בלתי חוקיים שלא שהו בישראל כחוק, שילמו לו 150 שקלים בתמורה לכך שיסיע אותם אל שכונת עיסאוויה בירושלים.

 

>> כתבות נוספות בנושא:

תחקיר הפיגוע בשער שכם בו נפלה לוחמת מג"ב הדר כהן

בלי הדר, לוחמת מג"ב שנפצעה בפיגוע סיימה טירונות: "בזכותה אני כאן"

לאחר ארבעה חודשים: צה"ל הרס את ביתו של המחבל שסייע ברצח הדר כהן

 

זירת הפיגוע בו נרצחה כהן
 

זירת הפיגוע בו נרצחה כהן(ללא קרדיט)

סלאיימה המתין לשלושה עד שעברו את גדר ההפרדה באמצעות חבל, כשכל אחד מהם החזיק בידו שקית. הוא הסיע אותם לעיסאוויה, שם השלושה ירדו מרכבו בסמוך למסגד - והוא עזב את המקום. משם הגיעו השלושה לשער שכם בירושלים, שם הם ביצעו את פיגוע הירי והדקירות בו נרצחה כהן בעקבות הירי, ושוטרת נוספת נפצעה מדקירות הסכין באורח בינוני.

 

הפרקליטות ייחסה לסלאיימה את סעיף גרימת המוות ברשלנות לאור העובדה ש"היה עליו לחשוד כי תושבי השטחים שאותם הסיע היו יכולים להיות מחבלים והוא לא נמנע מהסעתם לתוך ירושלים". עוד הוסיפה הפרקליטות כי "מסוכנותו של המשיב מוגברת בצוק העיתים ובשים לב למתח הקיים ממילא בימים אלו בעיר ירושלים. מעשי המשיב ושכמותו מאפשרים את המשך כניסתם של תושבי האזור לישראל, ובין אלו את כניסתם של מחבלים פוטנציאלים נוספים".