אובמה והקלינטונים צפויים להגיע להלווייתו של פרס; הממשלה תתכנס לישיבת אבל

בשעה 10:00 צפויה הממשלה להתכנס לישיבה מיוחדת, ולאחריה תתכנס ועדת הטקסים להכנות להלוויית הנשיא לשעבר שצפויה להתקיים ביום שישי. מחר יוצב ארונו בכנסת. ברשות שדות התעופה מתכוננים להגעת מנהיגי העולם, בהם נשיא ארה"ב ברק אובמה, האפיפיור ובני הזוג קלינטון. הוא צפוי להיטמן בין שמיר לרבין

בכנסת נערכים להלווייתו של הנשיא לשעבר, שמעון פרס, שהלך לפנות בוקר (רביעי) לעולמו. מחר יוצב ארונו של פרס ברחבת הכנסת, והציבור יוזמן למקום. ביום שישי צפויה להתקיים הלווייתו בבית הקברות בהר הרצל שבירושלים. קברו של הנשיא לשעבר נכרה בין קברם של ראשי הממשלה לשעבר, יצחק שמיר ויצחק רבין.

 

בשעה 10:00 הבוקר תקיים הממשלה ישיבת אבל מיוחדת, ולאחריה תתכנס ועדת השרים לסמלים וטקסים בראשות השרה מירי רגב. "ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, מביעים צער אישי עמוק על פטירתו של יקיר האומה, נשיא מדינת ישראל לשעבר, שמעון פרס", נמסר בהודעה מוקדם יותר.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

ראש ממשלה, זוכה פרס נובל לשלום ונשיא נערץ: חייו של פרס בתמונות

שמעון פרס הלך לעולמו: האיש שלא הפסיק לחלום על שלום

מנהיגי העולם סופדים לפרס - אובמה: "אור כבה, אך התקווה תמשיך לבעור"


 

 

 

נשיא ארה
 

נשיא ארה"ב אובמה. צפוי להגיע ללוייה(רויטרס)

ובתוך כך נערכים ברשות שדות התעופה לקליטתם של מנהיגים רבים מרחבי העולם שצפויים להגיע להלווייתו של המנהיג הישראלי הפופולארי. עד כה אישרו הגעתם נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון (וייתכן גם הילרי), ראש ממשלת קנדה ושר החוץ, נשיא צרפת פרנסואה הולנד, מושל אוסטרליה, הנסיך צ'ארלס וטוני בלייר מבריטניה. בנוסף יגיעו גם נשיא שוייץ, נשיא רומניה, שר החוץ האוסטרי, סגן ראש ממשלת סין, שר החוץ של פטרטוגל, נשיא טוגו ומלכת הולנד, נשיאי לטביה וליטא, וכן שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני ונשיא המועצה האירופית דונלד טוסק. מאז אושפז פרס החלו בנמל התעופה בן גוריון בהכנות, והוכשרו עוד רחבות חניה לקליטת ההמונים.

 

כמו כן, על פי ההערכות גם נשיא ארה"ב, ברק אובמה, יגיע להלוויה. הוא אמור לנחות בישראל ביום שישי בבוקר ולהמריא חזרה לארה"ב מיד לפני כניסת השבת.

 

גם במשטרת ירושלים נערכת לקראת ההלוויה, שהוגדר כ"מבצע המורכב ביותר שאיתו התמודדה המשטרה מאז ומעולם", עקב הצפי לכמות גדולה של מנהיגי העולם שצפויים לבקר ביום אחד בירושלים. בגלל המורכבות, ההכנות החלו כבר ביום אשפוזו של פרס, ונמשכים בקדחתנות כבר בימים אלו. ״האירוע הוא יותר גדול מבחינת מורכבות מהלוויה רה"מ לשעבר יצחק רבין״, אמר גורם בכיר במשטרת ירושלים.