בנו של פרס: "אבי שירת את המדינה עד ליומו האחרון"

בשעה 7:00 בבוקר מסרו בני משפחתו של הנשיא לשעבר הודעה רשמית לכלי התקשורת מבית החולים "שיבא" בו היה מאושפז. רופאו האישי וחתנו, רפי ולדן, סיפר כי נשיא ארה"ב אובמה התקשר לבתו של פרס להביע את צערו. בנוסף מסרו משפחתו כי הנשיא התשיעי חתם על כרטיס "אדי" וקרניות עיניו צפויות להיתרם

משפחתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס, שהלך הלילה (שלישי) לעולמו, מסרה בשעה 7:00 בבוקר הודעה רשמית לכלי התקשורת. "נפרדים בצער עמוק מאבינו האהוב, הנשיא התשיעי של ישראל", אמר בנו של פרס, חמי. רופאו האישי וחתנו, רפי ולדן, סיפר מיד לאחר מכן כי נשיא ארה"ב, בקר אובמה, התקשר לבתו של פרס והביע צער על לכתו.

 

"אבא נמנה על דור המייסדים", אמר חמי, "הוא שירת את המדינה מיום הקמתה ועד יומו האחרון. לאורך 70 שנות שירותו הציבורי פעל למען המדינה בנאמנות ומסירות בשורה ארוכה של תפקידים. אבא נהג לומר גדולתו של העניין כגודל העניין אותו הוא משרת. לא היה לו עניין אחר מאשר לשרת את עם ישראל בו האמין ואותו אהב עד נשימתו האחרונה".

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

שמעון פרס הלך לעולמו: האיש שלא הפסיק לחלום על שלום

במערכת הפוליטית ספדו לשמעון פרס: "כתב את ההיסטוריה במו ידיו"

מנהיגי העולם סופדים לפרס - אובמה: "אור כבה, אך התקווה תמשיך לבעור"


 

 

 

 

 

שמעון פרס. קרניות עיניו ייתרמו
 

שמעון פרס. קרניות עיניו ייתרמו(מארק ניימן, לע"מ)

חמי הודה גם לצוות הרפואי שליווה את אביו במשך שבועיים מאז אשפוזו: "הם היו לנו למלאכים עלי אדמות, אנו מודים לכל מי שתמך בנו וחיבק אותנו מקרוב ומרחוק. כולם עטפו את אבא שלנו באהבה ואנו יודעים כמה הוא אהב אתכם. בחייו ובמעשיו אבא ציווה לנו את המחר, ציווה שנבנה את עתיד המדינה בחוכמה. הייתה לנו זכות גדולה להיות בני מפחתו אך אנו חשים שהכאב הוא של כולנו".

 

במשפחתו של הנשיא לשעבר מסרו גם כי הוא חתם על כרטיס "אדי" לתרומת איברים, וכי קרניות עיניו ייתרמו. "שנים רבות פעל שמעון פרס, בכל דרך אפשרית, למען קידום נושא תרומת האיברים. בשנת כהונתו האחרונה כנשיא, התקיים בבית הנשיא טקס הוקרה מרגש למשפחות שתרמו איברים והצילו חיים"", מסרה דוברת המרכז הלאומי להשתלות, דבורה שרר.