ההורים מאשימים: טיפול מאוחר בפרכוסי ינקות הפך את התינוק שלנו לאוטיסט

הורים לתינוק שסבל מתסמונת הקרויה פרכוסי ינקות טוענים: "הרופאה בקופת החולים זלזלה בנו". וגם: מדריך להורים טריים - כיצד לאתר פרכוסי ינקות בקרב ילדים על מנת למנוע את ההידרדרות

 

 

תנועות לא רצוניות של הידיים והרגליים הם סימן קלאסי לפרכוסי ינקות. להורים טריים שרואים את תינוקם מתעוות בצורה שכזאת, אין את הידע הרפואי להבין שמדובר בפרכוסים, אבל הם כן יכולים להבין שזוהי נורת אזהרה אדומה שמתריעה שמשהו כאן לא תקין.


עוויתות כאלה התגלו אצל בנם השלישי של מיכל ומשה. כמו כל הורים מודאגים, הם באו לרופאת הילדים בקופת חולים לאומית, אלא שבמקום לשלוח אותם באותו יום למיון ילדים, הם מצאו את עצמם במסכת של טרטור ואטימות שהובילה בדיעבד לאבחון מאוחר של פרכוסי ינקות. כאשר לא מטפלים בתסמונת זו, הדבר מוביל לפיגור ואוטיזם קשים.


הרופאה חשבה שמדובר בכלל בטונוס שרירים נמוך, אבל ההורים התעקשו שמשהו לא תקין ונשלחו לנוירולוג ילדים של הקופה. האחרון לא רק שלא אבחן כראוי את פרכוסי הילדות של בנם, אלא שהוא גם אינו מומחה בנוירולוגית ילדים. "הרופאה בקופת החולים זלזלה בנו", הם טוענים.

 

 

הרופאה פישלה. תינוק (ארכיון)
 

הרופאה פישלה. תינוק (ארכיון)(שאטרסטוק)

כעת, קופת חולים נתבעת על ידי ההורים עקב רשלנות רפואית שגרמה לנזק בלתי הפיך לבנם. למרות שעברו יותר משנתיים, הרופא הזה עדיין מופיע על תקן מומחה בנוירולוגית ילדים באתר של קופת החולים. מלבד המחדל האישי, זוהי הזדמנות להזכיר לכל ההורים הטריים לסמוך על האינסטינקטים שלהם.