"לחיצת היד הזו לא תחזיר את פלסטין": על התקרית בין ששון לג'ודאי המצרי

איסלם אל-שיאהבי הוגרל להתחרות מול אורי ששון, אך לא ידע שחוסר המזל שלו יהיה גדול כל כך. אחרי הפסד משפיל, הוא סירב ללחוץ לג'ודאי הישראלי את היד ובכך הצית חרושת שמועות וביקורות בתקשורת המצרית, הישראלית וברחבי העולם

כמעט כל תושבי מדינת ישראל ואנשים רבים בעולם צפו בטלוויזיה בקרבות הג'ודו שהתרחשו ביום שישי האחרון. הקרב הראשון של מדליסט הארד, אורי ששון, היה מול יריב מצרי - דבר שעניין מאוד את התקשורת המצרית, זו הישראלית וגם רבים ברחבי העולם.


אך התוצאות היו עגומות מצדו של המצרי - לאחר שששון הטיח אותו במזרן בצורה קשה, המצרי איסלם אל שיהאבי לא היה מוכן ללחוץ את ידו של ששון, כפי שמתחייב מכללי הנימוס של הג'ודו, ועזב את המזרן.


המהלך עורר ביקורות קשות במצרים - מגיש טלויזיה אמר עליו: "בגדת במשפחתך ובעמך בזה שנירמלת את היחסים עם האויב". מגיש אחר דווקא ביקר את אל-שיאהבי על המהלך שלו: "לחיצת היד הזו לא תחזיר לנו את פלסטין ועזה".


גם בוועד האולימפי ביקרו את אל-שיהאבי. חבר הוועד האולימפי המצרי אמר: "הוא היה צריך להפגין רוח ספורטיבית וללחוץ לו את היד". בסיום היום הקשה, לתקשורת המצרית אמר אל שיאהבי כי הובך על ידי ששון, והוא אינו חבר שלו.