ח"כ זועבי: הסכם הפיוס בין ישראל וטורקיה - הודאה ברצח של מדינת ישראל

בבוקר שלאחר היוודע על הסכם הפיוס בין ישראל וטורקיה, אמרה חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת), שהשתתפה במשט המרמרה, כי העובדה שישראל תשלם מעל ל-20 מיליון דולרים למשפחות הרוגי המשט היא הודאה ברצח של ישראל: "המדינה ניהלה מסע שקרים סביב כל מה שקרה על גב הספינה"

לאחר פרסום הידיעה כי טורקיה וישראל יודיעו היום (שני) על כך שהגיעו להסכם פיוס בין השתיים, לפיו ישראל תשלם לטורקיה פיצויים בשווי של מעל ל-20 מיליון דולרים כפיצוי להרוגי משט המרמרה, אמרה ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) כי מדובר בהודאה באשמה ברצח של ישראל.

 

"גם אם היא לא הכירה בכך, הסכמתה של ישראל להעביר את הכסף לטורקיה מהווה הודאה ברורה באשמת רצח של תשעה בני אדם ופציעת עשרות, בחטיפה ובפעולה פיראטית בלב הים הבינלאומית וברדיפה שקרית רבת שנים", מסרה זועבי בהודעה לתקשורת. "הסכם זה הינו הודאה שדוח טרקל היה דוח שקרי ושהמדינה ניהלה מסע של שקרים סביב כל מה שקרה על גב ספינת המרמרה".

 

 

"הודאה באשמה ברצח". ח"כ חנין זועבי על המרמרה(גלי צה"ל)

כחלק מההסכם בין ישראל לטורקיה, הוחלט כי ישראל לא תסיר את המצור הימי מעל הרצועה, אך טורקיה תוכל להעביר סחורות לעזה לאחר שאלה יעברו בדיקה בנמל אשדוד, דבר שאינו מספק את חברת הכנסת: "צריך להוציא משטים נוספים, זהו עוד מאבק בלתי נפסק נגד המצור עד שישראל תבין ותודה בפשע הקדמון שהוביל לפרשיית המרמרה ועד שתסיר את המצור הפושע מעזה. ללא רשת חשמל יציבה אין אספקת מים נקיים רציפה, אין די מזון ותרופות, יש עוני מחפיר והמצור הזה הורג. את פושעי המצור צריכים לרדוף בהאג".

 

בראיון שקיימה הבוקר בתוכנית "בוקר אור" עם נגה ניר נאמן וינון מילס, אמרה זועבי כי הסכם הפיוס הוא הודאת ישראל ב"פרופגנדה שקרית במשך חמש שנים, גם נגד המשט, נגד פעילים פוליטיים לגיטימיים וגם נגדי אישית", כדבריה, "זאת אומרת שהם אינם טרוריסטים אלא קורבנות של אלימות. אין מחלוקת שיש מצב הומניטרי בלתי נסבל בעזה, שהוא בית הכלא הכי גדול בעולם, אז צריך מיד לסיים את המצור, ואנחנו יודעים מי מטיל את המצור - לא חברת הכנסת חנין זועבי אלא מדינת ישראל".

 

ההשתלטות על המרמרה. "ההתנצלות - פגיעה בי ובחבריי"
 

ההשתלטות על המרמרה. "ההתנצלות - פגיעה בי ובחבריי"(רויטרס)