המשטרה טענה כי הצעיר התנגד למעצר ותקף שוטרים – סרטון התיעוד הוכיח אחרת

באסל סביתאן, צעיר ממזרח ירושלים, רק רצה לעזור להעמיס מזרונים לרכב של חברו, אך הוא הופתע כשלפתע הגיע במהירות רכב לבן ומתוכו יצאו בריצה ארבעה שוטרים שהפילו אותו לרצפה ואף עצרו אותו. המשטרה טוענת שסביתאן התנגד למעצר, אך סרטון שהגיע לידי חדשות 10 מוכיח אחרת

לפני כשלושה שבועות הגיע באסל סביתאן, צעיר כבן 20 מבית חנינה שבמזרח ירושלים, אל רכבו של חברו כדי לעזור לו להעמיס מזרונים. תוך כדי העמסת המזרונים, הגיע במהירות רכב לבן שמתוכו יצאו ארבעה שוטרים שהפילו אותו לרצפה ואף עצרו אותו.

 

המשטרה טוענת כי הרכב שאליו סביתאן העביר את המזרונים הוא גנוב, ושהוא נלקח לתחנת המשטרה בחשד לגניבת רכב ולתקיפת שוטרים. בנוסף, המשטרה טוענת כי סביתאן נתפס כשהוא יושב בתוך הרכב הגנוב כשהוא מתכונן לנסוע, שהוא התנגד למעצר ואף ניסה לתקוף אותם - אך תיעוד של האירוע שהגיע לידי חדשות 10 מציג תמונה שונה.

 

השוטרים מתקרבים לסביתאן. מעצרו של סביתאן
 

השוטרים מתקרבים לסביתאן. מעצרו של סביתאן(חדשות 10)

בסרטון ניתן לראות כיצד סביתאן עומד לצד הרכב של חברו כשהשוטרים קופצים עליו, הוא מופל לרצפה ואינו מתנגד למעצר. "אנחנו רואים משהו ברור, שהוא הרים את הידיים והמשטרה בכל זאת תוקפת אותו באופן אכזרי", אמר עו"ד רמי עותמאן, פרקליטו של סביתאן.

 

בית המשפט בירושלים החליט לשחרר למעצר בית, החלטה עליה ערערה המשטרה. רגע לפני הדיון בערעור, מגיע התיעוד לידיו של פרקליטו של סביתאן, וזה מביא להחלטה לדחיית ערעור המשטרה. שלושה שבועות לאחר האירוע ועדיין לא הוגש כל כתב אישום כנגד סביתאן, וכנראה וגם לא יוגש כזה. בעקבות קבלת הסרטון, במחלקה לחקירות שוטרים מתכוונים לפתוח לאחר החג בבדיקת האירוע.

 

תגובת המשטרה: "הנושא נמצא בבדיקה של המחלקה לחקירות שוטרים ומטבע הדברים לא נוכל להתייחס אלא בסיום הבדיקה".