ראש מועצת אשכול מרגיע את התושבים: "צה"ל פועל כל העת לאורך הגבול"

כשברקע המתיחות הזהירה בדרום, שלח ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, איגרת הרגעה לתושביו. "צה"ל פועל כל העת, אני מתרשם שמרוכזים מאמצים רבים ואמצעים מגוונים להגנה על היישובים שלנו". בתוך כך ערכו כוחות הביטחון את התרגיל הרחב בהיקפו מאז סיום "צוק איתן"

אינתיפאדת היחידים ביהודה ושומרון במגמת דעיכה, ונראה כי דווקא באזור הדרום הכוננות מורגשת. הפלסטינים דיווחו היום (חמישי) על פעילות חריגה של כוחות צה"ל באזור גדר הגבול, בשיתוף כלים כבדים ומטוסים ללא טייס. גם תושבי העוטף הביעו חשש ממצב הביטחון באזור - זאת למרות שבצה"ל העריכו: "חמאס לא מעוניין בהסלמה".

 

הערב נשמעה גם אזעקת צבע אדום, ולמרות שפורסם כי מדובר באזעקת שווא, נראה כי העצבים של התושבים וכוחות הביטחון מתוחים. לאור המצב, שלח ראש מועצת אשכול גדי ירקוני, איגרת בה הוא מרגיע את תושבי המועצה.


לעוד כתבות בנושא:

>> תיעוד מיוחד: כך נראית המציאות החדשה והכואבת ברצועת עזה - משני עברי הגדר

>> עמוס גלעד: "מוחמד דף עושה מה שהוא רוצה"

>> ישראל עצרה את העברת המלט לעזה, לאחר שהתברר שנפל לידי חמאס 

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול.
 

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול. "צה"ל פועל כל העת"(רונית מינקר)

"לאורך הגבול מתקיימת כל העת פעילות אינטנסיבית של הצבא", נכתב באיגרת, "זאת על מנת להבטיח את ההגנה על יישובינו. אני מתרשם שמרוכזים מאמצים רבים ואמצעים מגוונים להגנה על היישובים שלנו".

 

במקביל התקיים הערב באזור התרגיל הגדול והמקיף ביותר מאז סיום המערכה ב"צוק איתן", שבין השאר דימה תרחיש של חדירת מחבלים ליישובי העוטף. את המתח, כאמור, חשים גם הפלסטינים בעזה, שלטענתם חזו היום בכוחות צה"ל הפועלים לא הרחק מבתיהם.

 

 

 

"צה"ל פועל כל העת לאורך הגבול" (ארכיון)(רויטרס)

עם זאת, בצה"ל מסייגים את הדברים שאמרו היום קצינים בכירים, לפיהם חמאס נערך להסלמה. לדברי קצין בכיר, אין מתיחות גבוהה בעזה, וארגון חמאס מורתע ואינו רוצה בהסללמה. עוד הוסיף הקצין הבכיר, כי יישובי הדרום פועלים בשגרת היומיום הרגילה. "ההיערכות שלנו בגבול עזה חזקה ומוכנה", אמר.

 

החשש בישראל מהמתרחש ברצועה עולה בעיקר נוכח הפיצול הגדול בין תנועת הזרוע הצבאית של חמאס, בראשות מוחמד דף, לזרוע המדינית בראשות הנייה ומחמוד א-זהאר. שכן, האחרונים לא מעוניינים בעימות, אך דף גייס תומכים רבים מתוך הזרוע הצבאית, לקראת עימות חדש עם ישראל.