המפקחת על הבנקים: "נקים בנק חדש שיגביר את התחרות בישראל"

ד"ר חדווה בר מובילה מהלך להוספת שחקנים חדשים לשוק שלא השתנה מאז קום המדינה. לאחר שחברות כרטיסי האשראי יופרדו מהבנקים, היא מקווה שעל בסיס הגופים החדשים יוקמו הבנקים החדשים. "נבנה בנק או שניים רזים ודיגיטליים"

ימים היסטוריים לכלכלה הישראלית: לפי ד"ר חדווה בר, המפקחת על הבנקים, יוקם בקרוב בישראל בנק חדש שיוסיף לתחרות בשוק הבנקים המצומצם. "אנחנו בונים תשתיות לבנק אחד או שניים רזים, דיגיטליים שיורידו את המחירים. הפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים תיצור שני גופים שעל בסיסם יהיה אפשר לבנות בנק".


לפי ד"ר בר, היו ניסיונות רבים להוסיף שחקנים בשוק הבנקים הישראלי, אך לא נוסף ולו בנק אחד מאז קום המדינה: "פרשנו שטיח אדום עבור בנקים זרים כדי שיפתחו כאן סניפים, אך הם לא רצו".

המפקחת על הבנקים חושבת שהבנקים בישראל לא יעילים: "הבנקים בישראל עומדים לעבור מהפכה טכנולוגית, ולכן יהיו פחות עובדים והרבה יותר ערך מוסף לצרכנים שיקבלו שירותים טובים יותר בפחות כסף".

 

 

"שכר הבכירים הגבוה פגע באמון הציבור". ציון קינן וגליה מאור(חדשות 10 צילום מסך)

כמו כן, הגיבה ד"ר בר גם לפיקוח על שכר הבכירים בבנקים בישראל. לטענתה, זהו צעד בלתי נמנע: "השכר הגבוה פגע באמון הציבור, ולכן חשבתי שנכון שתיקבע נורמה ציבורית ע"פ המחוקק".