קו ההגנה של יאיר נתניהו, שיעיד מחר ב"פרשת המתנות": אבי לא ידע מי מממן אותי

בנו של ראש הממשלה צפוי להגיע מחר בערב אל משרדי יחידת להב 433 כדי למסור את גרסתו ב"פרשת המתנות" בה מעורב אביו, והוא צפוי להגיד שאביו כלל לא ידע מי מממן אותו והיכן הוא נמצא. גורם במשרד מבקר המדינה אמר כי ייתכן וראש הממשלה מסר הצהרה כוזבת בנוגע לחוק "ישראל היום"

היועמ"ש מנדלבליט התייחס הערב (שני) לראשונה לחקירותיו של ראש הממשלה, והדף את הביקורת נגדו שטענו כי התעכב בפתיחתן. יאיר נתניהו, בנו של רה"מ, צפוי להעיד מחר במשטרה.

 

נתניהו הצעיר צפוי להגיע מחר אל משרדי להב 433 בשעות הערב, אז הוא ימסור את גרסתו בנוגע לפרשת המתנות בה מעורב אביו. לפי הערכות, נתניהו יאמר כי אביו לא ידע מי מממן אותו והיכן הוא נמצא, ובכך ירחיק את אביו מהפרשה ומסיפור המימון של המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר.


>> "ראש ממשלה בחקירה" - כתבות נוספות:

היועמ"ש על חקירת נתניהו: אשקול לחשוף את ההקלטות במלואן

ח"כ לבני: "ראש הממשלה עשה דברים אסורים - זה שחור או לבן"

נתניהו: "הנה עוד תמלול בשבילכם - 'ביבי: זה לא יעזור לכם'"

 

מוקדם יותר היום הגיע נוני מוזס, המוציא לאור של "ידיעות אחרונות", למשרדי היחידה כדי להיחקר פעם נוספת, זאת לאחר שאתמול הוא נחקר במשך מספר שעות. במהלך חקירתו אומת מוזס עם ההקלטות שנחשפו ועם גרסתו של רה"מ נתניהו כי הוא זה שיזם את המפגש בין השניים.

 

גורמים במשטרה אמרו כי ייתכן ומוזס יוזמן לחקירות נוספות מחר ובימים רביעי ובחמישי, וזאת מכיוון שהם מקווים להאיץ את קצב החקירה - דבר שיגביר את קצב החקירות ומתן העדויות. גם רוני רון, עורך "ידיעות אחרונות", הגיע היום למשרדי היחידה כדי לתת עדות, במהלכה הוא נשאל האם קיבל הוראות לשנות את אופי הסיקור בעיתון, כפי שעלה בשיחות בין מוזס לנתניהו. גם שלדון אדלסון, המיליארדר המממן את "שיראל היום", אמור למסור עדות בימים הקרובים, במהלכה ישאלו אותו החוקרים האם הדברים שנאמרו בשיחות בין מוזס לנתניהו מומשו גם בכיוונו של אדלסון.

 

נחקר במשטרה במשך מספר שעות. נוני מוזס
 

נחקר במשטרה במשך מספר שעות. נוני מוזס(חדשות 10)

בזמן שסביבתו הקרובה של מנדלבליט תמכה בעמדתו כי הוא עשה נכון בכך שעיכב את פתיחת חקירת ראש הממשלה, גורמי אכיפה בפרקליטות מחוז ירושלים ובמשטרת ישראל לא מסכימים איתו. לדבריהם, האינטרס הציבורי נפגע יותר מכך שההקלטות הוחזקו זמן רב כל כך במשטרה מאשר לאופן שבו היה פוגע בטיפול ב"תיק 1,000". אותם גורמים אמרו כי היה אינטרס ציבורי לבוא ולקדם את החקירה במהרה ובכך לתפוס את החשודים כשהם פחות מוכנים לכך.

 

בתוך כך, לאחר שנתניהו הודה אמש בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו כי הוא פיזר את הכנסת הקודמת מחשש ש"חוק 'ישראל היום'" יעבור במליאה, אמר גורם במשרד מבקר המדינה כי תמלולי ההקלטות של ראש הממשלה עם מוזס ואותו פוסט מעלים את החשש לכאורה להצהרה כוזבת ביחס למה שהוזכר.