פרסום ראשון: המפכ"ל לשעבר דנינו העיד בחקירת ריטמן - לטובת המתלוננת, ונגד הניצב

מפכ"ל המשטרה לשעבר, יוחנן דנינו, הגיע להעיד במסגרת החקירה המתנהלת נגד מפקד להב 433 ניצב רוני ריטמן בחשד להטרדה מינית. הוא חיזק את עדותה של המתלוננת בפרשה, כאשר אישר שזו סיפרה לו בעבר שריטמן הוא אדם בעייתי ומטריד מינית, כהגדרתה. העדות של דנינו מקטינה מאוד את הסיכוי שריטמן יחזור לתפקידו הקודם

המפכ"ל לשעבר, נגד הניצב שמינה: בימים האחרונים נקרא מפכ"ל המשטרה לשעבר, יוחנן דנינו, להגיע למשרדי המחלקה לחקירות שוטרים. הוא בא לתת עדות פתוחה, בפרשת חקירתו של ניצב רוני ריטמן, כדי לברר את מה שהוגדר כ"עניין עובדתי מסוים" - ועדותו חיזקה את המתלוננת נגד ריטמן.

 

דנינו אישר כי המתלוננת אמרה לו שריטמן באופן כללי הוא אדם "בעייתי ומטריד מינית" כהגדרתה, גם אם לא התלוננה על אירוע נקודתי. "אמרתי לה שאם יש אירוע ספציפי כלשהו, שתלך להתלונן במח"ש. היא סירבה", אמר דנינו.

 

העדות של דנינו נגד ריטמן, שמחזקת את אמינותה של המתלוננת בתיק וחוזר על דבריה, מקטינה מאוד את הסיכוי שמפקד יחידת להב 433 יחזור לתפקידו הקודם בתום החקירה. כעת שוהה ריטמן בחופשה, אליה אולץ לצאת עקב החקירה. דנינו, אגב, לחם רבות נגד ההטרדות המיניות, שהפכו לתופעה נפוצה בדרג הבכיר של המשטרה במהלך הקדנציה הסוערת שלו כמפכ"ל.

 

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו: "להתפטר היה חוסר אחריות"
 

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו: "להתפטר היה חוסר אחריות"(ליאת מנדל לעסקים)

עורכי דינו של ריטמן: "מינויו על ידי דנינו מדבר בעד עצמו"

עורכי דינו של ניצב ריטמן, איל כהן, אופיר סטרשנוב וירון לונדון, מסרו בתגובה: "חזקה על מר דנינו שאם היה מודע לעבירה כלשהי שבוצעה כלפי המתלוננת, אשר לפי טענתה התרחשה לפני 5 שנים, היה מורה מיידית על פתיחה בחקירה נגד ניצב ריטמן. העובדה שמר דנינו מינה את ניצב ריטמן, לפני שנה וחצי, לתפקידו כמפקד להב 433 מדברת בעד עצמה. ניצב ריטמן שב ואומר שהאירועים הנטענים כנגדו לא התרחשו וכי מדובר בעלילת דם. ניצב ריטמן משוכנע שהאמת תתברר במהרה והוא נחוש לשוב לתפקידו בהקדם".