הערכה במערכת הפוליטית: אם יוגש כתב אישום נגד נתניהו – נלך לבחירות

חקירת ראש הממשלה נמצאת בעיצומה, ובשבוע הקרוב צפויים להיחקר גם בנו יאיר ומו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס. במשטרה ובפרקליטות מסכימים כי בשיחותיו של נתניהו עם מוזס התקיימה עסקת שוחד. היועמ"ש מנדלבליט מתלבט - האם בוצעו עבירות פליליות בפרשה בה מעורב מוזס?

  • פורסם ב:
  • 14/01/2017 22:22
  • |
  • עודכן ב:
  • 15/01/2017 00:30
  • |
  • כתבים:
  • ברוך קרא

השבוע הקרוב צפוי להיות קריטי במיוחד בכל הנוגע לחקירת ראש הממשלה, שבוע בו בנו יאיר ונוני מוזס יעידו במשטרה. גורמים במשטרה אומרים כי ישנה עמדה ברורה שפגישתו של נתניהו עם מוזס היא עסקת שוחד.

 

המצב כרגע הוא שבמשטרה ובפרקליטות יש תמימות דעים על הפליליות שבראיות שנאספו עד כה ב"פרשת המתנות", זאת בנוסף לכך שהם אינם מקבלים את גרסת החברות של ראש הממשלה עם אנשי העסקים ג'יימס פאקר וארנון מילצ'ן.

 

>> "ראש ממשלה בחקירה" - כתבות נוספות:

בכירים במשטרה: "הכיוון הוא המלצה על הגשת כתב אישום נגד נתניהו"

ח"כ יחימוביץ': "לא רואה איך אפשר לא להגיש כתב אישום נגד נתניהו"

חקירת נתניהו: "עצם העמדת העסקה עם מוזס יכולה להוות השלמה לשוחד"

 

גם ב"פרשת נתניהו-מוזס" ישנה עמדה ברורה כי השיחות בין השניים היא עסקת שוחד לכל דבר. הראיות כלפי מוזס מאוד ברורות ומראות כי אכן הייתה הצעה מכיוונו לעבר ראש הממשלה, אך לגבי נתניהו יש דילמה לגבי הסעיף המתאים בהגשת כתב האישום שייתכן ויוגש נגדו - סעיף הפרת אמונים או סעיף שוחד. גם בפרשה זו היועמ"ש לממשלה מנדלבליט ייתן בהמשך את עמדתו הסופית, וכרגע הוא מתלבט האם נעברו בפרשה עבירות פליליות, אך גורמים במשטרה אומרים כי הדבר לא משנה מכיוון שבוצעה עסקת שוחד ברורה.

 

מחר צפוי מוזס להיחקר פעם נוספת על חלקו בפרשה, כשבהמשך השבוע צפויים להיחקר גם בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו. איש העסקים שלדון אדלסון, בעליו של העיתון "ישראל היום", ייתן בעצמו עדות במשטרה - וייתכן וזו תילקח ממנו בארצות הברית. בכירים במשטרה העריכו כי למרות שהחקירה טרם הסתיימה, הם ימליצו להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה.

 

יאיר ייחקר בהמשך השבוע. משפחת נתניהו
 

יאיר ייחקר בהמשך השבוע. משפחת נתניהו(רפי דלויה)

בתוך כך, פורסמו הערב ב"חדשות 2" תמלילים חדשים מתוך השיחות שהתקיימו בין נתניהו למוזס, במהלכן נשמעו השניים כשהם "סוחרים" בעיתונאים ומדברים על שינוי הקו העיתונאי של "ידיעות אחרונות" כך שיהיה אוהד יותר את נתניהו.

 

מוזס: "תן לי ימני, אני אומר לך את זה כבר הרבה זמן".
נתניהו: "אני לא יכול להמציא. חגי סגל, שלדון לקח אותו להיות עורך 'מקור ראשון".
מוזס: "זה מקצוע לנווט תקשורת".
נתניהו: "אני מדבר עם רב אמן, בתור רב אמן".
מוזס: "תביא מישהו שיכתוב מחר בבוקר מאמרים, נו תביא. כבר מחר בבוקר, בלי קשר לכלום, לפני הכל, לפני הכל. מנסה להראות לך רצון טוב".
נתניהו: "כל יום, יש לי אחד שהורג אותי, איך קוראים לו? (אמנון) אברמוביץ'".
מוזס: "דיברנו שנתיים ואמרנו שאם מסתדרים, אתה צריך למצוא דרך וזה לא מסובך. נחום (ברנע)".
נתניהו: "מה עם אמנון?".
מוזס: "אני אפילו לא רוצה להתחיל להתווכח איתך אם הוא עובד אצלי. זה עובד אצלי? אלה אפשר להגיד להם מה לעשות? לאמנון אפשר להגיד מה לעשות? בחייך, הוא רוצה שברק יחזור, זה מה שהוא רוצה".
נתניהו: "בסדר, שאמנון יהיה מאוזן".
מוזס: "לא, לא. אני יכול לקחת על האנשים שלנו. סימה (קדמון) ונחום, אלה? זו העבודה שלך. אמרתי לך".
מוזס: "תהיה פה רעידת אדמה. זה יהיה משהו שצריך להיות חכמים איך עושים את זה".
נתניהו: "אנחנו מדברים על מתינות, על תקשורת סבירה, להוריד את רף העוינות אליי מ-9.5 ל-7.5".
מוזס: "זה ברור לי. עזוב, צריך לדאוג שתהיה ראש ממשלה".
נתניהו: "אני חושב שבשביל המדינה צריך לדאוג".
מוזס: "אמרתי לך, לשמחתך אתה המשוגע שרוצה להיות ראש ממשלה - אז לבריאות, תהיה".

 

יגיע לחקירה בימים הקרובים. מוזס
 

יגיע לחקירה בימים הקרובים. מוזס(חדשות 10)

בכל הקשת הפוליטית מעריכים כי אם אכן יוגש כתב אישום נגד נתניהו, לא יהיה מנוס אלא ללכת לבחירות. בתוך כך, מאות בני אדם הגיעו להפגין בכיכר רבין שבתל אביב נגד מה שהם קוראים שחיתות ציבורית.

 

בכירים במשטרה אמרו אתמול לחדשות 10 כי הכיוון כרגע הוא להמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו בשתי הפרשות. גורמי אכיפה סיפרו כי עצם העמדת העסקה על השולחן בין נתניהו למוזס היא למעשה השלמת עסקת השוחד.