פיגוע דקירה בבית שמש: צעיר נפצע קל-בינוני, המחבלים נורו

שני מחבלים דקרו צעיר חרדי כבן 25 באזור רחוב חבקוק שבבית שמש. שוטרים ששהו במקום ירו בשניים. אחד המחבלים נהרג, השני במצב אנוש. המחבלים ניסו על הסעת ילדים באוטובוס באזור, אך נהדפו על ידי אזרחים

פיגוע דקירה בבית שמש. שני מחבלים דקרו הבוקר (חמישי) צעיר חרדי כבן 25 באזור רחוב חבקוק שבבית שמש. הצעיר נפצע באורח קל-בינוני. שוטרים ששהו במקום ירו בשני המחבלים. אחד מהם נהרג, השני נפצע אנושות.

 

צוותי מגן דוד אדום שהועזקו למקום העניקו לצעיר טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם שבירושלים. מחקירת המשטרה עולה כי המחבלים ניסו לעלות על הסעת ילדים באוטובוס באזור ונהדפו על ידי אזרחים.

 

על פי עדויות ראיה המתקבלות מזירת הפיגוע, אזרחים הבחינו זמן רב בשניים מסתובבים באזור עם סכינים בידיהם. המשטרה בודקת עדויות אלה. מאוחר יותר נודע כי שני המחבלים הם צעירים בני 20 מהכפר הפלסטיני סוריף שבאזור חברון.

 

אחד המפגעים הוא פעיל חמאס והשני היה עצור בין השנים 2012-2014, לאחר שנתפס עם סכין באיזור מערת המכפלה. כמו כו, השניים לבשו חולצות עם הכיתוב "עז א-דין אל קסאם" בזמן ביצוע הפיגוע.

 

הצעיר פונה לביה
 

הצעיר פונה לביה"ח במצב קל-בינוני. זירת פיגוע הדקירה בבית שמש(איציק קליין - סוכנות הידיעות "חדשות 24")

אחד נהרג, השני נפצע אנושות. מבצעי פיגוע הדקירה בבית שמש
 

אחד נהרג, השני נפצע אנושות. מבצעי פיגוע הדקירה בבית שמש(ללא קרדיט)

אמש ירו שני חיילים ביהודי אשר ניסה לתקוף אחד מהם ברחוב ירמיהו שבירושלים, מתחת לגשר המיתרים, ולחטוף את נשקו מסיבה שאיננה ברורה. אותו אדם מת במקום. לא היו נפגעים מלבדו, למעט נפגע חרדה שטופל במקום.

 

 

מתחקור ראשוני עולה כי אדם שירד מאוטובוס ביקש משני חיילים תעודה מזהה. כאשר ביקשו אלו לבדוק אותו הוא תקף אותם באגרופים וניסה לחטוף את הנשק של אחד מהם. בוצע ירי לעברו והוא מת במקום. רק במעמד בדיקת הגופה התברר כי הוא יהודי. אי לכך, השקית אליה הוכנסה גופתו הוחלפה משחורה (שקית המשמשת לזיהוי מחבלים) ללבנה.