גורמים פלסטינים: "חמאס במאמץ עליון לבצע פיגוע גדול"

במערכת הביטחון אמנם מרוצים מהירידה בכמות הפיגועים, אך גורמים פלסטינים טוענים שפעילי חמאס בגדה בגדה משקיעים מאמצים גדולים כדי להוציא לפועל "פיגוע איכותי" ביהודה ושומרון. קרי ונתניהו ייפגשו בשבוע הבא. גורם בכיר: "אם המצב יימשך, נתחיל לגרש משפחות של מחבלים לעזה"

בעוד במערכת הביטחון מרוצים מהירידה המורגשת בכמות הפיגועים במהלך היומיים האחרונים - בקהילת המודיעין עדיין מתקשים להעריך כמה זמן יימשך גל הטרור הנוכחי.

 

אי לכך, בדרג המדיני ממשיכים לשקול את החרפת הצעדים נגד משפחות המחבלים כשברקע החשש מהתחדשות ההסלמה. "אם לא ייפסקו הפיגועים נתחיל לגרש משפחות של מחבלים לעזה", אמר גורם בכיר במערכת הביטחון לחדשות 10.

 

הערכה בישראל, הן בדרג המדיני והן בצבאי היא שברשות הפלסטינית עושים מאמצים גדולים כדי להביא לסיומו של גל הטרור הנוכחי ופיגועי הדקירות, ולכן מאמינים שהירידה במספר האירועים תימשך. בישראל מאמינים שגירוש משפחות המחבלים ושלילת תעודות הזהות הכחולות שלהם תיצור הרתעה משמעותית שטרם הושגה עד היום.

 

אך בעוד ישראל מפנטזת על סיומו של גל הטרור הנוכחי, בחמאס עושה רושם - מכינים כבר את השלב הבא. גורמי ביטחון פלסטינים טוענים שפעילי חמאס בגדה משקיעים כרגע מאמצים גדולים כדי לנסות ולהוציא לפועל פיגוע גדול ו"איכותי" באזור יהודה ושומרון, גם במטרה לגרום לישראל להגיב. על פי אותם גורמים, גם הזרוע הצבאית של הפתח צפויה להיכנס למעגל הפיגועים בקרוב.

 

נתניהו וקרי. ייפגשו בגרמניה
 

נתניהו וקרי. ייפגשו בגרמניה(אבי אוחיון, לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב בטלפון עם שר החוץ האמריקני ג'ון קרי וסיכם עמו להיפגש בשבוע הבא בברלין בכדי לדון בדרכים לעצירת ההסלמה באזור. במהלך ביקורו בגרמניה ייפגש נתניהו גם עם הקנצלרית אנגלה מרקל.

 

אל גרמניה היה אמור נתניהו לצאת כבר לפני שבועיים אך ביטל את נסיעתו בשל המצב הביטחוני. גורמים בישראל טוענים כי כעת, בכדי להביא לרגיעה ארוכת טווח, נדרשת אמירה אמריקנית שתאפשר לישראל לשמור על הסטטוס קוו בהר הבית.

 

גם היום התבטא קרי והתייחס לגל הטרור הנוכחי כשאמר שוב כי לישראל יש את הזכות להגן על עצמה וכי על הגורמים הפלסטינים להפסיק להסית. נתניהו הדגיש בשיחת הטלפון עם קרי כי ישראל שומרת על הסטטוס קוו בהר הבית ומחויבת לו.