"הנער אינו תמים ואינו חף מפשע". רה"מ נתניהו, חדשות 10

נתניהו: "אבו מאזן ממשיך להסית ולשקר, בן ה-13 אינו תמים"

על רקע גל הטרור שפוקד את המדינה, ערך ראש הממשלה מסיבת עיתונאים לתקשורת הזרה והתייחס לדבריו של יו"ר הרשות על כך שישראל "הוציאה להורג" את הנער שביצע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב. "הדרך היחידה להילחם בשקרים האלה הוא לומר את האמת", אמר נתניהו. אנשי משרד החוץ הציגו לנוכחים קריקטורות הסתה מדפי פייסבוק של פת"ח וחמאס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא הערב (חמישי) דברים בפני התקשורת הזרה במשרד החוץ, ותקף את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בנוגע להתבטאויותיו בקשר לנער בן ה-13 שביצע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב.

 

כזכור, בנאום שנשא אתמול יו"ר הרשות הוא טען כי ישראל "הוציאה להורג" את הנער, אך היום פורסמו תמונות שלו ממיטתו בבית החולים הדסה עין כרם, המוכיחות כי הוא חי. "אבו מאזן ממשיך להסית וממשיך לשקר. הנער בן ה13 אינו תמים ואינו חף מפשע", אמר ראש הממשלה.

 

"הדרך היחידה להילחם בשקרים האלה ביחד עם שקרים אחרים, שמצטרפים לשקר הגדול, הוא לומר את האמת", הוסיף נתניהו, "אבו מאזן צריך להוכיח שהוא פרטנר ולהרגיע את הרוחות". בנוסף, במהלך מסיבת העיתונאים הציגו אנשי משרד החוץ נתונים על הסטטוס קוו בהר הבית וקריקטורות הסתה שהועלו בדפי פייסבוק של תנועת פת"ח וארגון חמאס.

 

הוכח כי הוא חי ומאושפז בביה
 

הוכח כי הוא חי ומאושפז בביה"ח בישראל. אחמד מנאסרה, בן ה-13 שביצע את הפיגוע בפסגת זאב(ללא)

"אם בניו יורק היו יוצאים עם סכינים - מה היו עושים?"

בהמשך דבריו התייחס נתניהו לביקורת שנמתחת על התנהלות ישראל כלפי הפלסטינים ברחבי העולם, בייחוד בכל הנוגע לגל הטרור האחרון. "אין שום דבר בטענה שעשינו שימוש מופרז בכוח", אמר ראש הממשלה, "ישראל עושה שימוש בכוח כמו כל מדינה אחרת. אם בניו יורק היו יוצאים כעת עם סכינים? מה היו עושים השוטרים? מה היו עושים בלונדון או בפריז?".

 

"אזרחי ישראל מתמודדים עם המצב בגבורה יוצאת דופן", הוא הוסיף, "הטענה שאנחנו משתמשים בכוח מוגזם משוללת יסוד, תסתכלו על מספר ההרוגים. ישראל עושה מה שהיא צריכה בשביל להלחם בטרור. עוד אמר נתניהו במהלך מסיבת עיתונאים כי הוא אינו יכול להעריך בשלב זה מתי יסתיים גל הטרור.

 

"הגלים האלה עולים ויורדים", אמר ראש הממשלה, "מה שמביא את זה זו לא פעולה כזו או אחרת של ישראל, לא גל של התנחלויות וגם לא היעדר אופק מדיני. כאשר היה תחילת אופק באוסלו - היה גל טרור. זה בגלל הרצון להיפטר ממדינת ישראל. התסכול הוא מזה שאנחנו כאן, והוא יימשך כי אנחנו נמשיך להיות כאן".