מדוע מכרז במשרד החינוך נעצר ברגע האחרון – לאחר שדחה את מועמדות הדוברת של בנט?

האם בנט "תפר" מכרז לדוברת שלו? לחדשות 10 נודע כי ארבעה ימים לפני כינוס ועדה שאמורה היתה להכריע בנוגע למכרז מבוקש של משרד החינוך, הורה המשרד עצמו לעצור את התהליך על מנת "להסביר לשר את הנושא". נציבות שירות המדינה: "המשרד התבקש לעדכן בתחילת אוגוסט סטטוס התקדמות"

הדוברת לא עברה, המכרז הוקפא: לחדשות 10 נודע כי בהוראה מלמעלה, נדחתה הכרעה במכרז מבוקש של משרד החינוך על תפקיד ראשות מנהל הדוברות וההסברה, לאחר שהדוברת של נפתלי בנט, דנה מזרחי, לא עלתה במסגרתו לשלב הבא.


רגע לפני מינויו של בנט לשר, ניגשה מזרחי למכרז, יחד עם 140 מועמדים נוספים. לחדשות 10 נודע כי מזרחי לא נמנתה בין שמונה המועמדים שנמצאו מתאימים לעלות לשלב הבא, ואולם ארבעה ימים לפני כינוס הועדה הוחלט לדחות את ההכרעה בעניין.


נציבות שירות המדינה מסרה בתגובה: "משרד החינוך ביקש לדחות את הועדה בשל ארגון מחדש המתבצע במשרד. המשרד התבקש לעדכן בתחילת אוגוסט סטטוס התקדמות על מנת שנקבל החלטה כיצד להמשיך".


תגובת משרד החינוך: "המכרז פורסם ונסגר למועמדים לפני כניסת השר לתפקיד. בשל היות המכרז קשור למנהל חדש, מנכ"לית המשרד ביקשה מנציבות המדינה דחייה עד אשר תציג לשר את הנושא".
בנט עצמו סירב להגיב לטענות.