רות דוד. אישומים חדשים, חדשות 10

פרסום ראשון: מח"ש תוסיף אישומים נגד פרקליטת מחוז ת"א לשעבר דוד ועו"ד פישר

לחדשות 10 נודע כי פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד, ועורך דין רונאל פישר יואשמו בסעיפי אישום חדשים נגדם. על פי החשד, דוד פנתה לבן טיפוחיה ניסים מירום בהצעה לנטוש את הפרקליטות תמורת תפקיד חיצוני. זאת, בעת שטיפל בתיק הלבנת ההון של יאיר ביטון ויצחק אברג'יל. משמעות הוספת האישום נגד דוד היא שמירום ישמש נגדה עד תביעה ויעיד נגדה

פרסום ראשון: המחלקה לחקירות שוטרים צפויה להוסיף מחר סעיפי אישום נוספים כנגד פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד, ונגד עורך הדין רונאל פישר. לחדשות 10 נודע הערב (רביעי) כי בכוונת מח"ש לצרף לכתב האישום הקיים נגד דוד בפרשת פישר גם את פרשת ניסים מירום.

 

משמעות הוספת האישום נגד דוד היא שמירום ישמש נגדה עד תביעה ויעיד נגדה בבית המשפט. ככל הנראה דוד, כמו פישר, צפויה להיות מואשמת בניסיון תיווך לשוחד. דוד פנתה על פי החשד למירום שהיה בעבר בן טיפוחיה ופרקליט בכיר בפרקליטות שטיפל בתיק הלבנת ההון של יאיר ביטון ויצחק אברג'יל בהצעה לעזוב את הפרקליטות תמורת תפקיד חיצוני.

 

במח"ש סבורים כי הצעת דוד למירום לא הייתה תמימה וכי כוונתה הייתה לגרום לו לסגת מהתיק. מירום דיווח על פנייתה של דוד אליו לאחר שהבין שההצעה איננה תמימה לדבריו. דוד עצמה טענה בחקירתה כי ההצעה למירום הייתה תמימה לחלוטין והגיעה לאחר שסברה כי הוא מעוניין לעזוב את הפרקליטות.

 

פישר בבית המשפט. החקירה ממשיכה להסתעף
 

פישר בבית המשפט. החקירה ממשיכה להסתעף(חדשות 10)